Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego, za namową oszustów, wyrzuciła przez okno ponad 30 tys. zł

i

Autor: mat. policji Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego, za namową oszustów, wyrzuciła przez okno ponad 30 tys. zł

Wyrzuciła przez okno ponad 30 tys. zł. Oszukana kobieta straciła całe oszczędności

2022-07-01 12:48

Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego spakowała do reklamówki ponad 30 tys. zł i wyrzuciła je przez okno. Wcześniej uwierzyła oszustom, że jej pieniądze są zagrożone i powinna je przekazać mężczyźnie, podającemu się za policjanta. Starsza kobieta nie zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami i w efekcie straciła swoje oszczędności.

Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego padła ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta’’. W czwartek (30 czerwca) starsza kobiety odebrała w krótkim czasie dwa telefony: najpierw od osoby podającej się za pracownika poczty, a następnie od rzekomego policjanta. Oszuści przekonali ją, że pieniądze, które trzyma w mieszkaniu są zagrożone i aby je zabezpieczyć powinna przekazać je funkcjonariuszowi policji.

ZOBACZ TEŻ: Oddał oszustom wszystkie pieniądze z konta. Namawiali go do tego 3 godziny

Seniorka uwierzyła w historię przedstawioną jej przez oszustów i zgodnie z ich poleceniami spakowała do reklamówki ponad 30 tys. zł, a następnie wyrzuciła pieniądze przez okno. Tam odebrał je rzekomy policjant. Gdy urwał się kontakt z mężczyzną podającym się za funkcjonariusza, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Po jej pieniądzach nie było już jednak śladu.

- Przypominamy, że policjanci nie odbierają gotówki, ani też nie wysyłają po nich specjalnych kurierów. Tym bardziej nie ma sytuacji, w której ktoś na pieniądze czekałby pod oknem - podkreśla podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Już na początku rozmowy, gdy ktoś wypytuje nas o oszczędności i miejsce ich przechowywania, powinniśmy zakończyć połączenie. W razie wątpliwości warto poradzić się sąsiada lub bliskich. Decyzji o przekazaniu komukolwiek swoich pieniędzy nie podejmujmy pod wpływem emocji.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Dzielnie walczył, ale przegrał z grawitacją i promilami! Runął jak długi przed radiowozem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE