Żużlowcy Stali Gorzów we Wrocławiu rozpoczynają walkę o finał Ekstraligi

2020-09-20 9:05 em
Gorzów stal ryb
Autor: facebook.com/StalGorzow1947 Mecze finałowe już w piątek i niedzielę.

Gorzowianie dwa razy pokonali w tym sezonie Spartę. Na Jancarzu 55 do 35, a we Wrocławiu - po fantastycznym finiszu - 46 do 44. Czy to oznacza, że nasi zawodnicy są faworytami półfinałowego dwumeczu w PGE Ekstraligi? Zapowiadają się bardzo ciekawe pojedynki. Pierwszy już w niedzielę we Wrocławiu.

Do finału awansuje drużyna, która w dwóch meczach zdobędzie więcej punktów. Pierwszy krok trzeba zrobić we Wrocławiu. Czy Stal stać na powtórzenie wyniku z rundy zasadniczej? Byłoby świetnie, ale w dwumeczu liczy się każdy punkt i trzeba zdobyć ich jak najwięcej. Nawet nieznaczna przegrana nie przekreśla szans żółto-niebieskich.

Trener Stanisław Chomski uważa, że Sparta wyciągnęła wnioski z poprzedniej porażki. - Każdy mecz w lidze to osobna historia - dodaje szkoleniowiec Moje Bermudy Stali.

Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski powalczą przeciwko sobie w fazie play-off
Autor: FOT. WOJCIECH TARCHALSKI / CYFRASPORT Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski walczą w Grand Prix i w lidze.

W składzie gorzowian pewnie żadnych rewolucji nie będzie, nie pojawi się w nim Krzysztof Kasprzak. Jako gość pojedzie Jack Holder. Mecz w niedzielę we Wrocławiu, początek o godzinie 19.15. Rewanż 27. września na Jancarzu.

.