Żużlowy hit na początek nowego sezonu - Stal Gorzów kontra Mistrz Polski z Leszna

2019-12-10 18:49 em
Stal Gorzów
Autor: mazinio Stal - Unia na początek nowego sezonu żużlowego. .

Oficjalny terminarz żużlowej ekstraligi powinniśmy poznać w środę (11.12). Wiadomo, że ligowe ściganie w 2020 roku zacznie się w pierwszy weekend kwietnia. Kibiców na Jancarzu prawdopodobnie czekają spore emocje bo gorzowianie zmierzą się z Unią Leszno. Tydzień wcześniej odbędzie się Memoriał Edwarda Jancarza.

Rozkład jazdy pierwszej kolejki formalnie nie został jeszcze potwierdzony, ale wiadomo już, że inauguracyjna kolejka żużlowej ekstraligi odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia. Druga kolejka odbędzie się w Święta Wielkanocne. Terminy oficjalnie potwierdził Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów który we wtorek (10.12) był w Warszawie na spotkaniu udziałowców PGE Ekstraligi.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić Stal Gorzów rozpocznie rozgrywki od hitowego starcia. Na Jancarza przyjedzie najlepsza drużyna z trzech ostatnich sezonów, czyli Unia Leszno. Na torze dojdzie do ekscytujących pojedynków pomiędzy Bartkiem Zmarzlikiem a liderami Unii. Piotr Pawlicki, Emil Sajfutdinow, Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel to żużlowcy o uznanej marce i dużych umiejętnościach. W minionym sezonie Stal sensacyjnie pokonała Unię na Jancarzu 46 do 44.

Cały kalendarz rozgrywek powinniśmy poznać w środę. Jak udało nam się też ustalić, tydzień przed ligą, czyli 29 marca zostanie rozegrany Memoriał Edwarda Jancarza.