14 osób zmarło po szczepieniu w Kępnie?! To OSZUSTWO! Ważny komunikat policji!

14 osób zmarło po szczepieniu w Kępnie?! Interweniowała policja!
Autor: Wielkopolska Policja/ pixabay.com 14 osób zmarło po szczepieniu w Kępnie?! Interweniowała policja!

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że w Kępnie zmarło 14 osób po szczepieniu na COVID-19. Głos w sprawie zabrała Wielkopolska Policja. O co chodzi? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że w ostatnim czasie 14 osób zmarło po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson. Do tragedii miało dojść w Kępnie (woj. wielkopolskie). To nieprawdziwa informacja!

- To podstęp oszustów, którzy chcą się wzbogacić. Jak się okazuje ciekawość to nie tylko pierwszy stopień do piekła. W tym przypadku to pierwszy krok do utraty sporej sumy pieniędzy - tłumaczy Iwona Liszczyńska z biura prasowego Wielkopolskiej Policji.

Klikając w post trafiamy na artykuł, który zawiera opis i wideo. Chwilę później pojawia się prośba o podanie i uwierzytelnienie swoich danych personalnych.

- Kierowani ciekawością internauci zapominają o zasadach bezpieczeństwa i przekazują takie informacje, nie wiedząc, że całe przedsięwzięcie to fortel oszustów - dodaje Liszczyńska.

To nie pierwsza taka sytuacja. W przeszłości fake newsy dotyczyły znęcania się nad zwierzętami, porwania dzieci i czy też morderstw. Policja prosi o nie reagowanie na tego typu informacje z niepewnych źródeł.

- Klikając w posty odsyłające do sensacyjnych informacji nigdy nie przekazuj swoich danych personalnych. Każdy kto prosi Cię o to jest potencjalnym oszustem! Chce podszyć się pod Ciebie i na tym się wzbogacić! Korzystaj z wiarygodnych, znanych i sprawdzonych przez siebie źródeł informacji! - przestrzegają mundurowi.

Koronawirus w Polsce. Morawiecki walczy z FAKE NEWSAMI.