20-latka wyleciała w powietrze i zginęła. 19-latek z BMW "jechał z nadmierną prędkością". Zapadła ważna decyzja! [NOWE FAKTY]

2022-05-18 17:59
20-latka Agata K. wyleciała w powietrze i zginęła
Autor: Paweł Jaskółka/Facebook

Sąd Rejonowy w Jarocinie podjął decyzję ws. dalszego losu 19-latka, który śmiertelnie potrącił 20-letnią rowerzystkę. Do wypadku doszło w poniedziałek 16 maja, gdy dziewczyna przechodziła przez przejście dla pieszych na ul. poznańskiej. Siła uderzenia BMW była tak duża, że Agata K. wyleciała w powietrze i spadła na inne auto, które przejeżdżało obok.

20-latka wyleciała w powietrze i zginęła. 19-latek z BMW "jechał z nadmierną prędkością". Zapadła ważna decyzja!

19-latek z BMW, który miał doprowadzić do wypadku w Jarocinie, w którym zginęła 20-latka, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W poniedziałek 16 maja ok. godz. 13 chłopak jechał BMW razem ze swoim 18-letnim pasażerem ul. poznańską. Na znajdujące się tam przejście dla pieszych weszła Agata K., mieszkanka gminy Jarocin, która prowadziła rower. Samochód uderzył w dziewczynę ze znaczną siłą, wskutek czego wyleciała ona w powietrze i upadła na nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód, ginąc na miejscu. Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym, ale z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. 19-latek z BMW został zatrzymany i przebadany na obecność alkoholu we krwi - był trzeźwy. Dodatkowo pobrano od niego krew, aby dowiedzieć się, czy był pod wpływem środków odurzających. Chłopak usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Dalsza część tekstu pod galerią z wypadku w Jarocinie, w którym zginęła 20-latka.

- Uderzył w pokrzywdzoną z ogromną siłą, powodując wyrzucenie ciała w górę. Na pewno jechał z nadmierną prędkością, ale dopiero biegli ocenią, ile mogło być na liczniku – mówi PAP Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Dodał, że 19-latek, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, ponadto nie ustąpił pierwszeństwa 20-latce.

Czytaj też: 82-latka zginęła w płomieniach. Dramat pod Kaliszem

Czytaj też: Owoc bocianiej miłości przyszedł na świat. "Ale słodziak"

Sonda
Czy jako rowerzysta czujesz się bezpieczny na polskich drogach?
Policyjny pościg za Włochem na motorze