Prokuratura ODMAWIA wszczęcia dochodzenia w sprawie biskupa Janiaka! Powód SZOKUJE!

2020-08-05 15:00 AGO
Biskup Edward Janiak
Autor: REPRODUKCJA: PRZEMYSŁAW SZYSZKA/SUPER EXPRESS Prokuratura ODMAWIA wszczęcia dochodzenie w sprawie biskupa Janiaka! Powód SZOKUJE!

Prokuratura w Pleszewie odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie ordynariusza diecezji kaliskiej. Edward Janiak miał wszczęcia postępowania w sprawie biskupa Edwarda Janiak miał ukrywać przypadki molestowania seksualnego dzieci w pleszewskim kościele.

Pamiętacie biskupa Janiaka z filmu braci Sekielskich? To ten, którego Watykan odsunął niedawno od kierowania diecezją kaliską i który ukrywał pedofilów. Prokuratura uznała, że pomimo ukrywania przez biskupa pedofilów nie ma czego badać - napisała Joanna Scheuring-Wielgus na swoim Twitterze.

Do wpisu, posłanka dołączyła tak poniższe zdjęcie:

Z dokumentu wynika, że prokuratura nie rozpocznie śledztwa wobec biskupa, ponieważ "stwierdzono brak znamion czynu zabronionego".

CZYTAJ: Podejrzewali udar, a on był kompletnie pijany! Biskup Janiak z Kalisza znowu SZOKUJE

O Edwardzie Janiaku zrobiło się głośno po publikacji filmu Sekielskich. "Zabawa w chowanego", który został wyemitowany w sieci 16 maja.

Materiał opowiada o losach dwóch braci z Pleszewa, którzy byli molestowani i gwałceni przez księdza z diecezji kaliskiej. Była druga połowa lat 90., a bracia mieli wówczas 13 i 7 lat. - Najbardziej wstrząsające jest to, że do tego molestowania dochodziło w ich rodzinnym domu; ojciec był organistą, mieszkali na terenie domu parafialnego w służbowym mieszkaniu – mówi Tomasz Sekielski.

Tour de Pologne wystartował ze Stadionu Śląskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.