Uwaga! Bardzo trudne warunki na drogach Kalisza! IMGW podtrzymuje żółty alert pogodowy

2021-01-13 13:35 ago
Kierowcy, uwaga na OBLODZENIA w Polsce! Ostrzeżenia IMGW dla aż 14 województw
Autor: Jan-Mallander/Pixabay Kalisz: Czeka nas DROGOWY ARMAGEDON?! Synoptycy ostrzegają kierowców przed OBLODZENIAMI!

Uwaga Kalisz i okolice! IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Żółty alert obowiązuje od czwartku (13.01.2021) od godziny 22:00. Zagrożenie potwierdza Urząd Miasta w Kaliszu. Warunki na drogach będą bardzo trudne! Sprawdźcie szczegóły na se.pl!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla woj. wielkopolskiego! Chodzi o oblodzenia, które mogą spowodować prawdziwy drogowy armagedon!

ZOBACZ: Wójt Żelazkowa zorganizował imprezę w środku pandemii. Z wódeczką i bez maseczek w... domu seniora

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna -4°C do -2°C, temperatura przy gruncie -5°C do -2°C - informuje synoptyk IMGW-PIB, Przemysław Szrama.

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia. To oznacza, że skutki pogody mogą być groźne. Zwłaszcza dla kierowców. Prawdopodobieństwo wystąpienia gołoledzi szacowane jest na 90 procent.

Żółty alert pogodowy obowiązuje od godziny 22:00 do godziny 8:00 14 stycznia.

ZOBACZ TAKŻE: Kalisz: 76-latek zrzucił się na pana Władysława z siekierą, POLAŁA SIĘ krew!

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Super Raport 13.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz Marek Zuber - ekonomista)