Boks, Rashed Al Swaisat, śmierć, bokser, Kielce

i

Autor: Twitter Pięściarz z Jordanii Rashed Al Swaisat zmarł w kieleckim szpitalu

18-letni bokser z Jordanii zmarł w szpitalu w Kielcach. Prokuratura wszczyna śledztwo!

2021-04-29 13:08

Bardzo smutna wiadomość napłynęła z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala na kieleckim Czarnowie. Zmarł Rashed Al Swaisat, zaledwie 18-letni zawodnik, obiecujący pięściarz. Młody sportowiec został znokautowany podczas walki w ramach młodzieżowych mistrzostw świata w boksie, które odbywały się w Kielcach. Niestety, 18-latek nigdy nie obudził się, a lekarzom - mimo operacji i wielodniowych wysiłków - nie udało się uratować życia młodego Jordańczyka. Śmierć Rasheda Al Swaisata potwierdzono 27 kwietnia, a w środę prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią boksera. - Pierwsze czynności wykonano już w dniu zdarzenia, dotychczas m.in. zabezpieczono dokumentację dotyczącą przebiegu zawodów oraz medyczną, monitoring z zawodów, przesłuchano świadków - informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prokuratury.

Młody bokser z Jordanii został znokautowany podczas pierwszej walki, jego stan od początku był bardzo poważny. Rashed Al Swaisat stracił przytomność podczas trzeciej rundy pojedynku z reprezentującym Estonię Antonem Vinogradovem. 18-latek trafił do szpitala, przeszedł operację. Niestety, jego stan, mimo wysiłków lekarzy, nie poprawiał się. 26 kwietnia Jordański Związek Olimpijski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o śmierci zawodnika. Jak zdradził prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, lekarze przekazali, że w głowie młodego pięściarza zlokalizowano krwiaka, który najprawdopodobniej nie jest "świeżą" kontuzją. Wiele wskazuje na to, że Rashed Al Swaisat przystąpił do udziału w mistrzostwach z niezaleczoną kontuzją. Okoliczności śmierci Jordańczyka bada kielecka prokuratura.

- Śledztwo prowadzone jest w sprawie, obejmuje wszelkie okoliczności związane opisanym wyżej zdarzeniem. Pierwsze czynności wykonano już w dniu zdarzenia, dotychczas m.in. zabezpieczono dokumentację dotyczącą przebiegu zawodów oraz medyczną, monitoring z zawodów, przesłuchano świadków - informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prokuratury w Kielcach.

W środę odbyła się sekcja zwłok zmarłego. Jej wyniki poznamy wkrótce.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowiec: 140 tys. funtów ukradzione z... tapczanu! Detektyw Rutkowski w akcji!

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Lewica umacnia władzę Kaczyńskiego