Afera z dotacjami dla PRZEDSIĘBIORCÓW w Świętokrzyskiem! Kasa poszła do URZĘDNIKÓW i rodzin!

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Afera z dotacjami dla PRZEDSIĘBIORCÓW w Świętokrzyskiem! Kasa poszła do URZĘDNIKÓW i rodzin!

Afera z dotacjami dla PRZEDSIĘBIORCÓW w Świętokrzyskiem! Kasa poszła do URZĘDNIKÓW i rodzin!

2020-12-03 10:05

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przeprowadził kontrolę, której wnioski są co najmniej zaskakujące. Jak podaje Onet, wśród beneficjentów programu wsparcia dla dotkniętych koronawirusem przedsiębiorców znalazło się pięciu urzędników 11 członków rodzin pracowników. Tymczasem rekrutacja do programu była organizowana aż dwa razy, a wielu przedsiębiorców skarżyło się, że nie dostało żadnych środków.

W puli Urzędu Marszałkowskiego było 40 mln zł do dyspozycji firm, których obroty zauważalnie spadły z powodu pandemii koronawirusa. Każdy przedsiębiorca, w zależności od wielkości biznesu, zatrudnianych pracowników czy poziomu strat, mógł liczyć na dotację w kwocie od 23 do ponad 150 tys. zł. Urzędnicy, podczas rozdysponowania środków, przyjęli zasadę "kto pierwszy ten lepszy". Kiedy konkurs ruszył okazało się jednak, że z powodu wysokiej liczby chętnych padły serwery. Rekrutację do programu trzeba było zatem zorganizować jeszcze raz. Drugie podejście okazało się udane, ale z dofinansowania cieszyli się tylko nieliczni.

Jak podaje Onet, sekretarz województwa świętokrzyskiego postanowił sprawdzić, czy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego albo ich rodziny korzystali z dotacji dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią COVID-19, a jeśli tak - czy nie można mówić o stronniczości lub interesowności. Wyniki kontroli dowiodły, że pięciu pracowników urzędu i 11 członków rodziny urzędników okazało się beneficjentami programu.

- W chwili obecnej każdy przypadek jest indywidualnie analizowany, następnie będą podejmowane odpowiednie decyzje i wyciągane konsekwencje. Do tego czasu możemy oceniać tę sytuację jedynie w kategoriach etycznych - komentuje na łamach Onetu Agnieszka Kołacz-Sarnowska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Ala Tracz prosto ze swojego pokoju opowiada o Eurowizji Junior 2020! [TYLKO U NAS]