Diabelski młyn znów na Rynku! Wraca Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach

2021-11-19 17:29
Diabelski młyn znów na Rynku! Wraca Jarmark Bożonarodzeniowy
Autor: UM Kielce Diabelski młyn znów na Rynku! Wraca Jarmark Bożonarodzeniowy

Choć diabelski młyn na Rynku w Kielcach pojawił się dopiero raz w święta w 2019 roku i początkowo wzbudził pewne kontrowersje w sprawie opłacalności przedsięwzięcia, ostatecznie wielu mieszkańców miasta doceniło pomysł. W minione Boże Narodzenie z powodu pandemii jarmark odbył się w wersji wirtualnej. W tym roku mamy dobre wiadomości: w okresie świątecznym jarmark powróci w pełnej krasie, będą też stragany, konkursy, karaoke i atrakcje dla dzieci. Wszystko jest już zaplanowane, szyki może pokrzyżować jedynie... koronawirus. - Jeżeli tylko pojawią się ograniczenia, będziemy podejmować stosowne decyzje - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Jak informuje Urząd Miasta Kielce, w dniach 4-19 grudnia 2021 na kieleckim Rynku znów zagości Jarmark Bożonarodzeniowy. Pojawią się stragany, na których znajdziemy świąteczną ofertę zakupową. Będą bożonarodzeniowe grzańce, ciasta, potrawy wigilijne oraz drobne upominki i ozdoby świąteczne. Będą także, tak lubiane przez kielczan, foodtrucki. Ponadto na Rynku stanie scena, z której rozbrzmią kolędy, pastorałki i inne świąteczne piosenki, co pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w klimat świąteczny. Będą przygotowane konkursy, karaoke, świąteczna fotobudka i animacje dla dzieci.

Jarmark oficjalnie zostanie zainaugurowany przez Prezydenta Kielc, który wspólnie z mieszkańcami w niedzielne popołudnie odpali światełka na miejskiej choince.

- Zapraszamy całe rodziny z dziećmi w niedzielę, 5 grudnia na godz. 16.00 na Rynek gdzie będą czekać na nich słodkości i wspólna zabawa. W ubiegłym roku, z powodu pandemicznych obostrzeń, jarmark nie mógł odbyć się w swojej tradycyjnej formule. Przygotowaliśmy wówczas jego alternatywną, wirtualną wersję - mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Wszystkie plany są już dopięte na ostatni guzik. Nie oznacza to jednak, że organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego na kieleckim rynku jest pewna na sto procent.

- W tym roku bardzo cieszymy się, że możemy ponownie zorganizować go na kieleckim Rynku, choć oczywiście patrzymy z odpowiedzialnością na aktualną sytuację. Jeżeli tylko pojawią się ograniczenia, będziemy podejmować stosowne decyzje - podkreśla Bogdan Wenta.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zakończy wspólna Wigilia dla Kielczan, która odbędzie się na Rynku w czwartek, 23 grudnia o godz. 11.00.

W tym miejscu zginęła Anaid