Firma z Włoszczowy ma jacht za 37 mln zł! Akcje poszły mocno w dół, a spółka się tłumaczy!

2020-07-23 8:38
Firma z Włoszczowy ma jacht za 37 mln zł! Akcje poszły mocno w dół, a spółka się tłumaczy!
Autor: www.princessyachts.com Firma z Włoszczowy ma jacht za 37 mln zł! Akcje poszły mocno w dół, a spółka się tłumaczy!

Po co firmie z Włoszczowy luksusowy jacht za 37 mln zł? To pytanie pojawiło się w ciągu ostatnich dni wielokrotnie w całej Polsce. Wszystko za sprawą włoszczowskiej spółki giełdowej ZPUE, która zajmuje się produkcją urządzeń dla energetyki. Władze spółki zdecydowały się wziąć w leasing nowoczesny jacht o właśnie takiej wartości, a decyzję tłumaczą oryginalnością i ekspansją firmy. Na tę chwilę jednak leasing jachtu spowodował poważny spadek wartości akcji spółki

Zarząd ZPUE podpisał umowę leasingową z firmą mLeasing na jacht Princess 30M028. Luksusowa łódź robi wrażenie, a kosztuje - bagatela - 37 mln zł! Po co firmie tak droga inwestycja? Jak tłumaczy zarząd, chodzi przede wszystkim o prestiż i rozwój firmy w obrębie krajów śródziemnomorskich.

- Spółka już w 2019 roku znacznie zwiększyła moce produkcyjne w zakresie produkcji stacji kontenerowych, a Zarząd ZPUE S.A. podjął decyzję o intensyfikacji działań, których efektem miało być wzmocnienie pozycji na rynkach eksportowych. Biorąc pod uwagę udział Spółki na wybranych rynkach europejskich zauważono, że potencjał ZPUE nie jest w pełni wykorzystany w krajach basenu Morza Śródziemnego, w tym głównie w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Turcji, Grecji i Chorwacji - oświadcza zarząd ZPUE S.A.

Umowę podpisano na 69 miesięcy, a jej zabezpieczeniem jest weksel własny in blanco i kaucja w wysokości 7 mln zł. Spółka należy do Bogusława Wypychewicza, który do niedawna znajdował się na liście 100 najbogatszych Polaków. Nowy jacht ma służyć jako miejsce spotkań biznesowych i nośnik reklamowy. Póki co jednak akcje spółki poszły mocno w dół. 17 lipca jeden papier wartościowy spółki kosztował 213 zł. W bieżącym tygodniu akcje wyraźnie spadły, za jedną trzeba zapłacić ok. 189 zł.

Ten spadek nie spodobał się wielu inwestorom, którzy na forach internetowych wyrażają swoje rozczarowanie. Niektórzy nie przebierają w słowach. Włoszczowski jacht za 37 mln zł budzi emocje w całej Polsce!

Jechał z prędkością 249 km/h na autostradzie