GRUBE WZMOCNIENIE w Koronie Kielce! Petteri Forsell podpisał kontrakt!

2020-02-14 13:14 ToM
Petteri Forsell
Autor: Korona Kielce - oficjalna strona Petteri Forsell w Koronie Kielce!

Dobre wiadomości dla kibiców Korony Kielce! W żółto-czerwonej koszulce zagra dobrze znany z boisk Ekstraklasy Fin Petteri Forsell. Zawodnik zasłynął zwłaszcza z efektownych bramek, dobrej i skutecznej gry oraz... niezbyt sportowej sylwetki!

Petteri Forsell w Ekstraklasie rozegrał łącznie 37 spotkań w barwach Miedzi Legnica, zdobył w nich 13 goli. Jego dorobek w Polsce jest jednak dużo bardziej okazały, ofensywny gracz z Finlandii wcześniej razem z drużyną z Legnicy awansował do Ekstraklasy z I Ligi.

Ostatnie pół roku Fin spędził w ojczyźnie, w stołecznym HJK Helsinki. Zawodnik był wypożyczony z Miedzi Legnica, dla dolnośląskiego klubu rozegrał łącznie 102 meczów, w których strzelił 36 goli i zanotował 16 asyst.

W poprzednich sezonach ofensywnie usposobiony piłkarz grał m.in. w szwedzkim Örebro SK i tureckim Bursasporze. W obu tych zespołach nie udało mu się przebić do wyjściowej jedenastki.

Fin przeszedł już testy medyczne w Koronie Kielce i w piątek podpisał kontrakt ze "Złocisto-krwistymi". Forsell jest ofensywnym pomocnikiem, cechuje go mocny strzał i ciąg na bramkę.

Kibice mogą go pamiętać z takich akcji:

Petteri Forsell może zaimponować kibicom nie tylko efektownymi golami, ale też całkiem poprawną polszczyzną.

12-krotny reprezentant Finlandii od 8 stycznia pozostawał bez klubu. Jego aktualna wartość rynkowa to 550 tysięcy euro. To kolejne ciekawe wzmocnienie kieleckiej Korony. Niedawno kontrakt z klubem podpisał Jacek Kiełb i tym samy wrócił do Korony po raz czwarty.