Kielce: Jeździsz w autobusie bez maseczki? Straż miejska będzie wlepiać mandaty!

2020-07-31 19:00 ToM
Kielce: Jeździsz w autobusie bez maseczki? Straż miejska będzie wlepiać mandaty!
Autor: UM Kielce Kielce: Jeździsz w autobusie bez maseczki? Straż miejska będzie wlepiać mandaty!

Straż miejska regularnie patroluje kieleckie autobusy i wręcza maseczki pasażerom, którzy nie posiadają zasłon na twarz. Od poniedziałku ta praktyka się zmieni, a osoby bez zasłoniętych twarzy zamiast maseczek będą dostawać mandaty karne! Pasażerowie, którzy nie mogą nosić maseczek ze względów zdrowotnych, nie mają powodów do obaw - straż miejska nie będzie nakazywać im zasłaniania twarzy.

Mimo że w Świętokrzyskiem w piątek potwierdzono zaledwie dwa przypadki koronawirusa (kobieta - pow. sandomierski, mężczyzna - pow. kielecki), w całym kraju epidemia nie ustaje, w piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 657 zachorowaniach na COVID-19.

- W chwili obecnej sytuacja w kraju, związana z zagrożeniem zarażenia Covid-19, staje się coraz bardziej poważna. Dodatkowo stwierdzić można, iż pasażerowie pomimo wielu tygodni upominania i rozmów nie stosują się do obowiązującego przepisu. Wszystko to sprawiło, iż kielecka Straż Miejska sięgać będzie po bardziej zdecydowane środki, w tym mandaty karne - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

Do tej pory pasażerowie bez maseczek byli pouczani przez straż miejską. Od poniedziałku mundurowi sięgną po bardziej zdecydowane środki. Lepiej pamiętać o maseczkach, ich brak może nas słono kosztować!

Wodospad na kieleckiej Kadzielni znów dostępny dla odwiedzających

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.