Rewolucja w Kielcach! PGE VIVE Kielce to już PRZESZŁOŚĆ! Co dalej z klubem?

2020-07-31 17:32 Tomasz Majta
Vive Kielce
Autor: WOJCIECH JARGIŁO/SUPER EXPRESS Vive Kielce

Kolejne wielkie zmiany w drużynie kieleckiej piłki ręcznej! Do niedawna największy klub szczypiorniaka w Polsce był znany jako PGE VIVE Kielce. Najpierw jednak firma Vive Textile Recycling przestała być tytularnym sponsorem po ponad 20 latach, a w piątek (31 lipca) jak grom z jasnego nieba uderzyła kolejna informacja - również i PGE wycofało się ze sponsorowania kieleckiego szczypiorniaka.

Polska Grupa Energetyczna przestanie sponsorować "Iskierkę" z dniem 1.08.2020. PGE było sponsorem kieleckiego klubu przez trzy lata, umowa została parafowana w 2017 roku. Odejście potentata na rynku energetycznym to mała rewolucja. Początkowo nic na to nie wskazywało. Kością niezgody okazał się nowy sponsor tytularny kieleckiej drużyny.

- Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, Klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie. W związku z powyższym Klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca - informuje Małgorzata Babska z Biura Prasowego Grupy PGE. - PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu - dodaje.

Do sprawy odniosło się również kierownictwo KS Kielce. Władze klubu podkreślają, że kibice nie mają powodów do obaw.

- Istnienie klubu i udział zespołu w rozgrywkach w nadchodzącym sezonie nie są zagrożone. Pełna informacja w tej sprawie zostanie przekazana w najbliższym czasie - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Nowi sponsorzy tytularni będą znani w najbliższej przyszłości.

Powstanie Warszawskie. Groby młodych powstańców. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.