Kielce: Bezdomni rzucili się na rzeczy po zmarłym w pożarze! Leżały wyrzucone pod blokiem!

2021-07-20 13:05
Kielce: Bezdomni rzucili się na rzeczy po zmarłym w pożarze! Leżały wyrzucone pod blokiem!
Autor: Przyjazny KSM/Facebook Kielce: Bezdomni rzucili się na rzeczy po zmarłym w pożarze! Leżały wyrzucone pod blokiem!

Po tragicznej śmierci 82-letniego staruszka, który zginął w pożarze, jaki ogarnął mieszkanie na kieleckim osiedlu KSM, pozostały wyrzucone w trakcie akcji ratowniczej rzeczy. Na zalegające na trawniku przedmioty rzucili się okoliczni bezdomni, ale i inne ciekawskie osoby. Na szczęście administratorzy osiedla zareagowali błyskawicznie - we wtorek przed południem składowisko wyrzuconych przedmiotów zniknęło.

Przypomnijmy - w niedzielną noc w jednym z mieszkań przy ulicy Spółdzielczej w Kielcach doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Mimo że żywioł strawił zaledwie metr kwadratowy powierzchni, wskutek zadymienia śmierć poniósł 82-letni staruszek zamieszkujący lokal. Sama akcja gaśnicza nie była skomplikowana, strażacy szybko opanowali ogień. Niestety, życia mężczyzny nie udało się ocalić.

Następnego dnia osiedlowa społeczność zgromadzona na facebookowej stronie Przyjazny KSM poinformowała, że po akcji zalegają przedmioty osobiste zmarłego, wyrzucone na trawnik przed blokiem. Stos rzeczy bardzo interesował bezdomnych, a także okolicznych mieszkańców, którzy grzebali w przedmiotach należących do zmarłego. "Przykro, ale teren wymaga pilnej interwencji służb porządkowych" - podkreślali mieszkańcy. Apel następnie ponowiono na popularnej satyryczno-informacyjnej stronie "Scyzoryk się otwiera".

Władze spółdzielni na KSM-ie zareagowały bardzo szybko.

We wtorkowy poranek wokół miejsca uwijali się pracownicy spółdzielni, którzy dokładnie wysprzątali teren.

Express Biedrzyckiej - Hanna Gill-Piątek: W sprawie mediów PiS idzie drogą Orbana