Kielce wydają FORTUNĘ na lekcje religii! Kwota ZWALA Z NÓG!

2021-02-12 15:50
Kielce wydają FORTUNĘ na lekcje religii! Kwota ZWALA Z NÓG!
Autor: Myriams-Fotos /Pixabay Kielce wydają FORTUNĘ na lekcje religii! Kwota ZWALA Z NÓG!

620 981 zł miesięcznie - dokładnie tyle wynoszą miesięczne wydatki miasta Kielce z tytułu prowadzenia lekcji religii w szkołach! Chodzi oczywiście o lekcje religii katolickiej, choć na terenie miasta odbywają się również i zajęcia przybliżające inne wiary. Na te lekcje stolica Świętokrzyskiego wydaje raptem 8231 zł, podczas gdy koszt organizacji godzin lekcyjnych z etyki to 35 522 zł miesięcznie - poinformował Bogdan Wenta w odpowiedzi na interpelacje radnych.

Lekcje religii stają się coraz mniej popularne wśród kieleckich uczniów. Jak niedawno informowaliśmy, już co drugi licealista z Kielc podjął decyzję o wypisaniu się z zajęć! W LO im. Stefana Żeromskiego na katechezę nie uczęszcza co trzecia osoba, spośród 835 uczniów decyzję o rezygnacji podjęło 448 żaków, masowo wypisują się też uczniowie techników. W związku z tą sytuacją, Marcin Chłodnicki z Lewicy i Michał Braun z KO postanowili sprawdzić, ile kosztuje sama organizacja lekcji religii w mieście. Na interpelację radnych odpowiedział prezydent Bogdan Wenta. Okazuje się, że kwota jest niebagatelna!

CZYTAJ TEŻ: Krzyż MOROWY ma chronić przed koronawirusem. W święceniu uczestniczył... SZATAN!

Jak poinformował prezydent, miesięczny koszt organizacji religii w szkołach na terenie miasta to 620 981 zł. W Kielcach odbywają się też katechezy przybliżające zasady innych wyznań chrześcijańskich, takich jak prawosławie czy rozmaite odmiany protestantyzmu. Te lekcje kosztują miasto każdego miesiąca 8231 zł. W wielu szkołach dla uczniów, którzy zrezygnowali z religii, odbywają się zajęcia etyki. Na nie urzędnicy wydają 35 522 zł miesięcznie. Tymczasem liczba uczniów wypisujących się z religii wciąż rośnie. Do roku szkolnego 2019/2020 z katechez zrezygnowało łącznie 3545 uczniów, podczas gdy obecnie liczba ta wynosi już 4045.

ZOBACZ TEŻ: Nie uwierzysz, co znaleźli u dzieci w brzuchach! Jak TO tam trafiło? [ZDJĘCIA]

Unikalny na skalę całego kraju lodospad po raz kolejny powstaje na kieleckiej Kadzielni.