Koronawirus. Zakażona pielęgniarka pracowała w skarżyskim szpitalu!

2020-03-25 8:55 ToM
Koronawirus. Zakażona pielęgniarka pracowała w skarżyskim szpitalu!
Autor: WojciechMajewski/Google Maps Koronawirus. Zakażona pielęgniarka pracowała w skarżyskim szpitalu!

Pielęgniarka z powiatu szydłowieckiego, która zakaziła się koronawirusem w grójeckim szpitalu w trakcie pracy, pracowała też w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Ostatnio na dyżurze była 16 i 17 marca. W placówce zamknięto cały oddział, ponad 50 osób czeka na wyniki testów!

Zakażona koronawirusem pielęgniarka w skarżyskim szpitalu była zatrudniona na oddziale neurologicznym, obecnie poddano ją kwarantannie w szpitalu w Grójcu. Właśnie w tej placówce medycznej kobieta została zakażona wirusem podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Pielęgniarka pełniła dyżur w skarżyskim szpitalu 16 i 17 marca, ale dyrekcja aż do wtorku nie wiedziała o potwierdzeniu choroby COVID-19 u kobiety. W szpitalu natychmiast wszczęto procedury  - oddział neurologiczny został zamknięty, a pacjenci oraz personel muszą pozostać wewnątrz. To około 40 pracowników szpitala i niemal 20 pacjentów neurologii.

Od personelu i pacjentów zostały pobrane próbki, które następnie będą wysłane na testy pod kątem obecności koronawirusa. 

W Skarżysku kwarantanną objęto 200 mieszkańców, 64 osoby znajdują się pod nadzorem Sanepidu. Na ten moment w powiecie skarżyskim nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

W całym woj. świętokrzyskim na kwarantannie przebywa 3378 osób.

Koronaporadnik cz.4 Czy papier toaletowy można mrozić?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.