Koszmarny wypadek. Bus zderzył się z osobówką. Dwie osoby nie żyją, wielu poszkodowanych

i

Autor: shutterstock Zdj. ilustracyjne.

Tragedia na drodze

Koszmarny wypadek. Bus zderzył się z osobówką. Dwie osoby nie żyją, wielu poszkodowanych

2024-04-17 22:54

Tragedia w woj. świętokrzyskim. Dwie osoby zginęły w zderzeniu busa z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Beszowa. Policja informuje, że "wiele osób jest poszkodowanych, a na miejscu trwa akcja reanimacyjna".

Świętokrzyskie. Śmiertelny wypadek na dk 79. Bus zderzył się z osobówką. Dwie osoby nie żyją, wielu poszkodowanych

Do wypadku doszło w środę (17 kwietnia) około godz. 16:30 w miejscowości Beszowa w powiecie staszowskim, na dk 79. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby, pasażerka samochodu osobowego, a druga ofiara śmiertelna podróżowała busem – powiedziała w rozmowie z PAP asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Policjantka dodała, że jest wiele osób poszkodowanych, a na miejscu trwa akcja reanimacyjna.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na razie brak informacji o ewentualnych objazdach dla kierowców. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 20.

BMW roztrzaskało się na drzewie. 22-letnia pasażerka nie żyje [Zdjęcia]

Wypadek na Ostrobramskiej. Zderzyły się trzy auta

Aktualizacja godz. 22:50

Odblokowana została droga krajowa nr 79 w Beszowej (woj. świętokrzyskie). Doszło tam do zderzenia busa z samochodem osobowym. Dwie osoby zginęły, a osiem zostało rannych. Wypadek wydarzył się około godz. 16.30 w miejscowości Beszowa w powiecie staszowskim. - Z wstępnych ustaleń wynika, że 68-letni kierowca busa marki Renault, którym podróżowało osiem osób, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym audi, za kierownicą którego siedział 52-letni mężczyzna. Audi po uderzeniu otarło się jeszcze o osobowe bmw, ale kierowca tego ostatniego samochodu nie odniósł żadnych obrażeń – powiedziała PAP asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

W wyniku tego wypadku śmierć poniosły dwie kobiety: 62-latka podróżująca busem i 74-letnia pasażerka audi. - Rannych zostało osiem osób. Dwie z nich w stanie ciężkim zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala – dodała policjantka.

Droga przez blisko sześć godzin była całkowicie zablokowana. Policja kierowała na objazdy: pojazdy ciężarowe w Słupi na drogę krajową nr 73, w Połańcu na drogę wojewódzką nr 764, a pojazdy osobowe drogami lokalnymi.

Jak poinformował PAP dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Kielcach, w miejscu gdzie doszło do tego tragicznego wypadku nie ma już żadnych utrudnień.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki