Luka Mazur Quartet: Nowy projekt kieleckiego pianisty i wyjątkowy koncert!

2021-05-06 11:41 tom
Luka Mazur Quartet: Nowy projekt kieleckiego pianisty i wyjątkowy koncert!
Autor: Luka Mazur Quartet Luka Mazur Quartet: Nowy projekt kieleckiego pianisty i wyjątkowy koncert!

Łukasz Mazur, wirtuoz instrumentów klawiszowych z Kielc, powołał do życia nowy projekt sygnowany własnym nazwiskiem - Luka Mazur Quartet. Znakomity pianista zajmuje się graniem niełatwej jazzowej muzyki, którą łączy z wpływami słowiańskiego folku. Już dzisiaj (czwartek, 6 maja) w kościele św. Michała Archanioła w Daleszycach odbędzie się nagranie koncertu pt. "Impresje Świętokrzyskie". - To autorski projekt inspirowany świętokrzyskim folklorem. Tematy, tak piękne jak nieznane, stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać. Przede wszystkim jednak, w ciekawy, nowatorski sposób, przybliżyć współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę - opowiada Łukasz Mazur.

Łukasz Mazur jest znany miłośnikom muzyki od lat, działa na kieleckiej scenie jazzowej przede wszystkim w projekcie No Name. W przeszłości współpracował też z najbardziej znanymi polskimi muzykami, by wspomnieć choćby Józefa Skrzeka, Marka Piekarczyka, Antymosa Apostolisa czy Włodzimierza Kiniorskiego. Niedawno jednak projekt No Name rozpoczął granie pod zmienionym szyldem, jako Luka Mazur Quartet. Muzycy łączą ambitne jazzowe kompozycje z rodzimym, słowiańskim folklorem.

- Impresje świętokrzyskie” to autorski projekt inspirowany świętokrzyskim folklorem. Tematy, tak piękne jak nieznane, stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać. Przede wszystkim jednak, w ciekawy, nowatorski sposób, przybliżyć współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę. Na program składają się starannie wybrane i opracowane melodie ludowe oraz kompozycje własne - zapowiada Łukasz Mazur.

Już dzisiaj (czwartek, 6 maja) o godzinie 20:00 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Daleszycach odbędzie się nagranie koncertu Łukasza Mazura i jego grupy. W związku z reżimem sanitarnym, muzykę będzie można odsłuchać online, relacja na żywo w mediach społecznościowych grupy Luka Mazur Quartet.

W skład zespołu wchodzą:

  • Michael Jones – skrzypce, altówka oraz wszelkie inne "strunowce";
  • Max Kowalski – kontrabas elektryczny;
  • Jakub Mazur – perkusja;
  • dowodzący całością Łukasz Mazur – fortepian, instrumenty klawiszowe.

ZOBACZ TEŻ: Kielce: Rusza punkt szczepień drive-thru. Bez wychodzenia z auta!

Imany nie może się już doczekać koncertów w Polsce!