Kielce: Rusza punkt szczepień drive-thru. Bez wychodzenia z auta!

2021-05-06 8:52 tom
Kielce: Rusza punkt szczepień drive-thru. Bez wychodzenia z auta!
Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach/Facebook Kielce: Rusza punkt szczepień drive-thru. Bez wychodzenia z auta!

Od czwartku, 6 maja, rusza kolejny punkt szczepień przeciw COVID-19 typu drive-thru na terenie województwa świętokrzyskiego. Dotychczas działający na tych zasadach punkt szczepień funkcjonował w położonym niedaleko Kielc Podzamczu, od dziś kolejny punkt jest uruchomiony w stolicy województwa. Chętni na szczepienie przeciwko koronawirusowi mogą przejść zabieg bez wychodzenia z samochodu. - Każdy chętny, posiadający e-skierowanie, będzie mógł się zaszczepić w takim miejscu, które uruchomione zostanie w Targach Kielce, przy parkingu - informuje Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Punkt szczepień ma pracować na masową skalę - każdego dnia na terenie Targów Kielce ma być zaszczepionych nawet 360 osób. Należy jednak pamiętać o formalnościach.

- Chętne osoby będą proszone o wypełnienie standardowej ankiety zdrowotnej. Jeżeli ktoś nie wydrukuje sobie wcześniej tego dokumentu z Internetu, otrzyma go w punkcie. Po szczepieniu kierowca zostanie skierowany na pobliski parking, gdzie będzie musiał odczekać maksymalnie do pół godziny. Jeżeli nie wystąpią żadne powikłania poszczepienne, po tym czasie może udać w dowolne miejsce - informuje Bartosz Stemplewski dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Po szczepieniu, osoby kierujące autem będą musiały odczekać na parkingu około 20 minut, natomiast pasażerowie samochodów kwadrans.

  • 6 maja szczepienia będą odbywać się w godzinach od 9 do 16.
  • 7 maja planowane jest, że będą realizowane od 8 do 14.30. i tak punkt pracować ma w kolejne dni.
Otwarto drugi w Bydgoszczy punkt szczepień powszechnych