Ranking prezydentów miast. Marek Materek ze Starachowic na trzecim miejscu w całej Polsce!

2022-01-20 15:39
Prezydent Marek Materek
Autor: Materiały prasowe / Urząd Miejski w Starachowicach Prezydent Marek Materek

Marek Materek, prezydent Starachowic zajął trzecie miejsce w rankingu najbardziej wpływowych prezydentów i burmistrzów w internecie. Materek, mimo zaledwie 33 lat, urząd piastuje aż od 2014 roku, w tym czasie był znany z wielu inicjatyw w mieście, które zapewniły mu znaczną popularność wśród mieszkańców Starachowic. Świadczą o tym wyniki wyborów: w 2018 uzyskał reelekcję w pierwszej turze, otrzymując aż 84,4% głosów. Marek Materek od samego początku jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, co nie uszło uwadze autorów rankingu. Tylko dwoje innych włodarzów wyprzedziło młodego prezydenta Starachowic.

Marek Materek został prezydentem w 2014 roku w bardzo młodym wieku i aktualnie jest najmłodszym zarządzającym miasta w Polsce. W tym roku skończy zaledwie 33 lata.

W latach 2009–2014 prowadził świętokrzyskie biuro europosłanki Róży Thun, a także był członkiem Platformy Obywatelskiej i przewodniczącym struktur powiatowych tej partii, z której został wykluczony w 2014 roku. Wystartował wtedy w wyborach samorządowych jako kandydat bezpartyjny do rady powiatu starachowickiego z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, jak i z własnego komitetu (przy poparciu PSL) w wyborach na prezydenta Starachowic. W 2018 został wybrany ponownie. Od czasu elekcji Materek regularnie używa mediów społecznościowych do komunikacji z sympatykami, adwersarzami politycznymi i mieszkańcami miasta.

Marek Materek jest bardzo lubiany i doceniany wśród społeczeństwa Starachowic. Jego aktywność w sieci zaowocowała trzecim miejscem w rankingu najbardziej wpływowych prezydentów i burmistrzów w internecie. Na pierwszym miejscu sklasyfikowano Jacka Sutryka, włodarza Wrocławia, drugie miejsce zdobyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Dla porównania - prezydent Kielc Bogdan Wenta zajął dopiero 58. miejsce w rankingu. Zestawienie przygotował Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut