Miał im pokazać, jak mają żyć. Nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnymi dziećmi?

2020-09-18 14:03 ToM
Miał im pokazać, jak mają żyć. Nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnymi dziećmi?
Autor: PublicDomainPictures/Pixabay Miał im pokazać, jak mają żyć. Nauczyciel znęcał się nad niepełnosprawnymi dziećmi?

Opatowska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie Marcina B., wychowawcy tamtejszego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Nauczyciel, który miał wesprzeć rozwój niepełnosprawnych podopiecznych, zamiast tego znęcał się nad "nieporadnymi ze względu na wiek oraz stan psychiczny i fizyczny” dziećmi - uważa prokuratura. Do aktów przemocy miało dochodzić przez trzy lata, gdy sprawa wyszła na jaw, Marcin B. i dyrektor placówki trafili na bruk.

Przypomnijmy - o sprawie domniemanego znęcania się nad małoletnimi pisaliśmy w maju. Prokuratura ustaliła wówczas, że Marcin B. miał wykorzystywać swoją pozycję jako opiekuna i znęcać się nad grupą dzieci i młodzieży, nieporadnych ze względu na wiek oraz stan psychiczny i fizyczny. Opiekun został zatrzymany przez policję 23 maja, dwa dni później doprowadzono go Prokuratury Rejonowej w Opatowie, gdzie usłyszał zarzut, do którego się nie przyznał. Teraz Prokuratura Rejonowa w Opatowie poinformowała o zakończeniu śledztwa.

Śledczy ustalili, że Marcin B. wielokrotnie stosował wobec dzieci z placówki przemoc fizyczną i psychiczną. Równolegle do postępowania w sądzie w opatowskiej placówce zorganizowano audyt. Anonimowe ankiety potwierdziły ustalenia prokuratury - Marcin B. rzeczywiście miał dopuścić się zarzucanych czynów i krzywdzić dzieci. Po tych szokujących ustaleniach zarówno nauczyciel, jak i dyrektor, zostali zwolnieni z pracy.

Prokuratura przekazała akt oskarżenia w sprawie nauczyciela z Opatowa do tamtejszego sądu. Oskarżony pozostaje tymczasowo aresztowany, grozi mu nawet do 8 lat za kratami.

Przez Covid-19 nie może uzyskać świadczenia 500+

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.