Pijacki rajd po wioskach! Uciekł dwa razy policji, zderzył się z... RADIOWOZEM!

2020-10-15 11:26 ToM
Pijacki rajd po wioskach! Uciekł dwa razy policji, zderzył się z... RADIOWOZEM!
Autor: Świętokrzyska Policja Pijacki rajd po wioskach! Uciekł dwa razy policji, zderzył się z... RADIOWOZEM!

Duże kłopoty czekają 33-latka, który w środę spowodował kolizję z radiowozem. A doszło do tego w sposób niecodzienny - "sprytny" kierowca uciekł policjantom we wrześniu skręcając w wyboistą i wąską dróżkę, gdzie pościg nie był możliwy. Ci jednak zapamiętali niesfornego kierowcę i zamierzali zatrzymać, gdy nadarzy się okazja. Ta pojawiła się w środę! Rozpoczęła się kolejna ucieczka, którą jednak skończyło zderzenie z radiowozem.

Mężczyzna pierwszy raz uciekł policji we wrześniu. Zaprezentował wówczas motyw rodem z gangstersko-komediowych filmów. Policjanci zauważyli kierowcę, który jadąc przez miejscowość Sarnia Zwola popełniał notorycznie wykroczenia. Policjanci chcieli go zatrzymać.

- Policjanci podjęli interwencję, jednak kierujący zignorował polecenia stróżów prawa i zaczął ucieczkę. W pewnym momencie niewielki opel skręcił w polną wyboistą drogę, gdzie niestety pościg nie był możliwy. Funkcjonariusze zapamiętali twarz uciekiniera i rozpoczęli szereg czynności by ustalić jego personalia - informuje Ewelina Wrzesień z ostrowieckiej policji.

W środę, 14 października około godziny 20:00 w miejscowości Dobruchna policjanci z grupy Speed zauważyli podejrzanego opla. Wystarczył rzut oka na twarz kierowcy, by upewnić się, że jest nim uciekinier.

- I tym razem, pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania pojazdu, siedzący za kierownicą mężczyzna nie reagował na polecenia funkcjonariuszy – podjął próbę ucieczki. W pewnym momencie osobowy opel zderzył się z radiowozem. Siedzący za kierownicą 33-latek był nietrzeźwy, w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 

Lista zarzutów jest długa: kierowanie pojazdem bez uprawnień, jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy odsiadki do nawet 5 lat za kratami.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: PiS ma pieniądze, ale nie na służbę zdrowia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.