Powrót po pięciu latach! Najbogatszy Polak ponownie w rajdach WRC!

2020-02-13 10:41 ToM
Michał Sołowow
Autor: Foto: Stefan Brending, Lizenz: Creative Commons by-sa-3.0 de Michał Sołowow wraca do rajdów! Kielczanin wystąpi w Szwecji!

Michał Sołowow - kielczanin, a przy okazji najbogatszy Polak, po pięcioletniej przerwie wraca do rywalizacji w rajdach WRC. W piątek rusza Rajd Szwecji - druga tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Biznesmen i rajdowiec podkreśla, że zmagania w Szwecji to jego ulubiony rajd w Mistrzostwach Świata.

Michał Sołowow wystartuje w rajdach po pięcioletniej przerwie. Niegdyś odnosił spore sukcesy - jest trzykrotnym wicemistrzem Europy (2008, 2009 i 2012), dwukrotnym wicemistrzem Polski (2006 i 2010), dwukrotnym II wicemistrzem Europy (2006 i 2010) oraz dwukrotnym II wicemistrzem Polski (2004 i 2005). W piątkowym rajdzie wystąpi razem z wieloletnim pilotem Maciejem Baranem. To ich 201 wspólny start w karierze i 11 w Rajdzie Szwecji - uznawanym za najbardziej prestiżowy rajd zimowy.

- W tym roku zaskoczeniem jest brak śniegu. To wielkie wyzwanie dla zawodników i organizatorów, bo warunki są bardzo trudne - mówi w rozmowie z portalem motorsport.com Michał Sołowow.

Z powodu warunków atmosferycznych tegoroczna trasa skandynawskiego rajdu będzie skrócona. Michał Sołowow i Maciej Baran pojadą Skodą Fabią R5 w barwach zespołu Barliniek Synthos RT w WRC3. Po raz ostatni najbogatszy Polak wziął udział w Rajdzie Szwecji w 2015 roku. Nie ukończył zmagań z powodu wypadku.

- Rajdy to moja ogromna pasja, jazda samochodem rajdowym sprawia mi wielką przyjemność. Wracamy do Szwecji, bo to mój ulubiony rajd w Mistrzostwach Świata - podkreśla w rozmowie z motorport.com biznesmen i rajdowiec z Kielc.