Skarżysko: Przypadki EMERYTA-WŁAMYWACZA. 10 lat w WIĘZIENIU?

2019-10-07 11:44
włamywacz-emeryt
Autor: Świętokrzyska Policja/KPP w Skarżysku - Kamiennej

Decyzją sądu w Skarżysku-Kamiennej 66-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie - informuje świętokrzyska policja. Lista zarzutów, jakie ciążą na seniorze jest długa: dwie kradzieże z włamaniami do samochodów, usiłowanie kradzieży oraz zniszczenie mienia. Co ciekawe, 66-latek wszystkie powyższe wybryki "zaliczył" w jedną noc. Teraz grozi mu nawet 10 lat za kratkami.

Skarżyscy policjanci zatrzymali mieszkańca Kędzierzyna-Koźla w piątek. Mężczyzna uszkodził samochód na prywatnej posesji i usiłował ukraść sprzęt wędkarki oraz cztery pary obuwia. Jego zamiary udaremnili właściciele działki, którzy oszacowali straty na 600 zł.

Policjanci ustalili, że to nie jedyne wybryki 66-latka. Jak się okazało, mężczyzna w nocy z czwartku na piątek włamał się do samochodu, a jego łupem padł sprzęt elektroniczny o wartości 2000 zł. 

Co więcej, mieszkaniec Kędzierzyna tej samej nocy dokonał włamania do kolejnego auta, powodując straty w wysokości 300 zł. Mężczyzna ukradł też dokumenty z pojazdu.

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom skarżyskiej policji mężczyzna został zatrzymany w piątek. Emeryt usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. 

Mężczyzna decyzją prokuratury został zatrzymany w areszcie, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące. Tego typu wybryki to nic nowego dla kędzierzanina - na terenie Niemiec był on karany za podobne przewinienia.

Teraz grozi mu nawet 10 lat odsiadki.