Boksycka. Wracali punto w szóstkę z wesela. Doszło do tragedii. Koszmarny wypadek koło Ostrowca Świętokrzyskiego

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim Boksycka. Wracali punto w szóstkę z wesela. Doszło do tragedii. Koszmarny wypadek koło Ostrowca Świętokrzyskiego

Koszmar!

Sprawca wypadku w Boksycce był pijany i pod wpływem narkotyków. Zginęło pięć osób

2023-05-30 15:16

Wracamy do tragicznego wypadku w Boksycce, do jakiego doszło w niedzielę, 28 maja nad ranem. W wyniku czołowego zderzenia samochodu marki mercedes z fiatem zginęło pięć osób. Ofiarami byli uczestnicy imprezy weselnej, którzy w szóstkę wracali osobowym punto. Sprawcą wypadku był 37-letni Piotr M. Kierowca mercedesa jechał pijany i pod wpływem narkotyków.

Wypadek w Boksycce, nie żyje pięć osób

Tragedia rozegrała się na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Boksycka. W niedzielę, 28 maja przed 5.00 rano doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Osobowy mercedes zjechał an przeciwległy pas i uderzył w fiata punto. Pierwszym z pojazdów podróżował 37-letni Piotr M., podejrzany o spowodowanie wypadku. Drugim jechało sześć osób, co nie było zgodne z przepisami. Wszyscy wracali z wesela. Byli to 72-letni kierowca, 38-letnia kobieta i jej 43-letni mąż, ich 19-letni syn wraz z 18-letnią towarzyszką i drugi syn, 15-latek. Tylko ten ostatni przeżył wypadek. Pozostali zginęli. Na miejscu zdarzenia pracowała straż pożarna, policja, prokurator. Zebrano materiał dowodowy. Ciała pięciu ofiar zabezpieczono do sekcji, które odbywały się w poniedziałek i we wtorek.

Piotr M. z zarzutami

Piotr M. został zatrzymany w poniedziałek. Tego dnia prokuratura przeprowadziła z nim czynności. Krew mężczyzny zabezpieczono do badań na obecność alkoholu i narkotyków. Wyniki są druzgocące. - Prokurator zebrał materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia w dniu wczorajszym Piotrowi M. zarzutu spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków, ze skutkiem śmiertelnym – powiedział dla Radia Ostrowiec Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Śledczy wnieśli o tymczasowy areszt. Sąd pozytywnie rozpatrzył ten wniosek. Piotr M. nie złożył żadnych wyjaśnień. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Dostawczak uderzył w drzewo, kierowca wyleciał z kabiny. Koszmarny wypadek pod Barwicami