Światło w tunelu dla Korony Kielce! Te słowa dają nadzieję!

2020-07-31 20:25 Tomasz Majta
Korona Kielce
Autor: Cyfra Sport Korona Kielce

Wyjaśnia się przyszłość Korony Kielce! Rodzina Hundsdorferów zgadza się na większość warunków sprzedaży większościowego pakietu akcji klubu, do ustalenia pozostały tylko techniczne szczegóły. Te zostaną "dopięte" na najbliższej sesji Rady Miasta, podczas której wyjaśni się, czy Korona wystartuje w najbliższym sezonie w I Lidze.

We wtorek kieleccy radni przedstawili niemieckim większościowym właścicielom Korony ofertę zakupu akcji klubu. Ta zakłada odkupienie Korony przez miasto za złotówkę i spłatę zobowiązań. Do Kielc wpłynęła odpowiedź od rodziny Hundsorferów - mimo że analiza urzędników wciąż trwa, porozumienie jest blisko. Kompromis zakłada dokapitalizowanie spółkę kwotą 5 milionów złotych przez miasto, które potem Dirk Hundsdorfer i jego rodzinny klan dostaną z powrotem tytułem zwrotu należności za udzielone klubowi pożyczki. 

To oznacza, że 100 procent akcji będzie należeć do miasta.

Jak informuje Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce, do ustalenia pozostały jedynie "techniczne szczegóły". Wszystko wyjaśni się podczas sesji radnych w najbliższy wtorek, kiedy to wniosek o przejęcie klubu będzie wzięty pod obrady.