Nie żyje dwóch kajakarzy - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Tragedia!

Świętokrzyskie. Dwóch kajakarzy utonęło podczas spływu Nidą

2023-06-03 18:54

Nie żyje dwóch kajakarzy, którzy utonęli podczas spływu kajakowego na rzece Nida w miejscowości Sobowice. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 3 czerwca po godz. 15.00. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Dwóch kajakarzy utonęło podczas spływu na Nidzie

Zdarzenie miało miejsce podczas spływu kajakowego w sobotę, 3 czerwca. Służby ratunkowe otrzymały informację po godzinie 15.00 W wyprawie uczestniczyło dziewięć osób ze Śląska.

- W pewnym momencie uczestnicy spływu zauważyli, że jeden z kajaków, którym płynęło dwóch mężczyzn, jest pusty. Grupa zawróciła i podjęła z wody dwóch współtowarzyszy. Na miejsce przyjechały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ratownicy podjęli czynności wobec obu poszkodowanych - poinformował PAP brygadier Tomasz Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa komendanta powiatowego policji w Jędrzejowie, życia mężczyzn - w wieku 39 i 46 lat - nie udało się uratować. Nikomu z pozostałej siódemki uczestników spływu nic się nie stało. - Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Twa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia - dodała rzeczniczka.

Kajakarz z Czech utonął w rzece. Tragedia podczas spływu kajakowego.
Sonda
Czy wiesz, jak pomóc tonącej osobie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany