Sylwester 2019 w Świętokrzyskiem? Nudno nie będzie! Przegląd wydarzeń 31 grudnia

2019-12-29 9:00 ToM
Sylwester 2019 w Świętokrzyskiem? Nudno nie będzie! Przegląd wydarzeń 31 grudnia
Autor: UM Kielce Sylwester 2019 w Świętokrzyskiem? Nudno nie będzie! Przegląd wydarzeń 31 grudnia

Wiele miast w woj. świętokrzyskim przygotowało dla mieszkańców specjalne sylwestrowe atrakcje. Organizowane będą imprezy z cyklu Sylwester pod gwiazdami. Zobacz, co szykuje dla Ciebie Twoje miasto na sylwestra 2019!

W Kielcach impreza sylwestrowa rozpocznie się na rynku o godz. 21:00. Gwiazdą wieczoru będzie popularny zespół Poparzeni Kawą Trzy. Więcej o występie pod tym adresem.

Busko-Zdrój

W uzdrowiskowym mieście początek zabawy o godz. 22:30. Program wygląda następująco:

  • godzina 22:30 - zespół Biała Armia,
  • 23:50 - przemówienie noworoczne burmistrza Buska Waldemara Sikory,
  • 00:00 - pokaz sztucznych ogni,
  • 00:10 - zespół Kakadu,
  • 1:30 - zakończenie

Jędrzejów

W Jędrzejowie w tym roku nieco skromniej. Impreza w centrum rozpocznie się o godz. 23:00. Wystąpi DJ, a po koncercie zamiast fajerwerków odbędzie się pokaz laserów.

Końskie

W Końskich start zabawy również o godz. 23:00. W parku przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury grać będzie muzyka mechaniczna, a po koncercie mieszkańcy przywitają nowy rok pokazem fajerwerków. Będzie też ciepły posiłek.

Opatów

Tam impreza zacznie się o 22:00. Będą góralskie klimaty: wystąpi kapela Ondraszki, która gra typową dla Podhala muzykę. Władze miasta planują jeszcze jeden koncert w sylwestrową noc, ale na tę chwilę nazwa drugiego zespołu nie jest znana. Obydwa zespoły wystąpią na ustawionej na Rynku w Opatowie wielkiej scenie. Zaplanowano też pokaz fajerwerków.

Ostrowiec

W Ostrowcu początek sylwestrowego szaleństwa o godz. 22:00, na scenie zamelduje się DJ Gomezzz. Godzinę później odbędzie się koncert lokalnego zespołu disco polo Master Team. Imprezę zakończy pokaz laserów.

Pińczów

Pińczów dla mieszkańców w sylwestra proponuje disco polo. Tegoroczny program rozpocznie się dopiero około godziny 23:15. Odbędzie się pokaz fajerwerków, wspólne odliczanie ostatnich sekund starego roku z burmistrzem miasta, a po wszystkim do tańca zaprosi zespół Kameyron.

Sandomierz

W mieście "Ojca Mateusza" sylwestrowe świętowanie rozpocznie się o godz. 22:00, kiedy na scenie zagości zespół Projectband, który zaproponuje dla widzów znane i lubiane piosenki. Później dla publiczności zaśpiewa Diana Ciecierska, która była półfinalistką dziewiątej edycji programu "The Voice of Poland". Po koncertach będzie pokaz sztucznych ogni, a potem Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zaprosi wszystkich do odtańczenia uroczystego poloneza.

Skarżysko-Kamienna

W Skarżysku tegoroczna impreza odbędzie się na Placu Staffa o godz. 23:00. Wydarzenie poprowadzi didżej z ekipy Party Dance. O północy nad miastem rozbłysną sztuczne ognie.

Starachowice

W Starachowicach zamiast pokazu fajerwerków odbędzie się występ Teatru Ognia Enigma oraz koncert zespołów. Top Girls oraz Pryzmat. Impreza odbędzie się przy ul. Na Szlakowisku.

Staszów

W Staszowie sylwestrowa zabawa na rynku rozpocznie się o godz. 23:00. Imprezę poprowadzi didżej, potem będą życzenia burmistrza, a szczególną atrakcją będzie rozstrzygnięcie konkursu butelkowego. Przewidziano atrakcyjne nagrody! O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni i efektów świetlnych.

Włoszczowa

We Włoszczowie impreza wystartuje o godz. 23:15 na placu przed urzędem gminy. Wystąpią: zespół Discoboys oraz DJ DaPo. Później życzenia noworoczne złożą przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Grzegorz Dziubek. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.