Szaleństwo UKRAIŃCA pod Skarżyskiem! Tirem zmiótł z drogi osobówkę! KROK od tragedii! [WIDEO]

2020-11-04 14:19
Szaleństwo UKRAIŃCA pod Skarżyskiem! Tirem zmiótł z drogi osobówkę! KROK od tragedii!
Autor: Świętokrzyska Policja Szaleństwo UKRAIŃCA pod Skarżyskiem! Tirem zmiótł z drogi osobówkę! KROK od tragedii!

Bardzo niebezpieczne zdarzenie na zakręcie w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn (pow. skarżyski). Siedzący za kierownicą tira Ukrainiec najwidoczniej myślał, że bierze udział w rajdowym drifcie, choć oczywiście przewoził ładunek na krajowej "42". Jego szaleństwo za kierownicą doprowadziło do skrajnego niebezpieczeństwa - wymijana przez niego osobówka została dosłownie zmieciona z zakrętu. Kierowca auta miał, nomen omen, furę szczęścia!

Nagranie "popisów" 56-letniego obywatela Ukrainy mrozi krew w żyłach! Mężczyzna za nic miał sobie dostosowanie prędkości do warunków i na niebezpiecznym zakręcie wyminął swoim potężnym tirem osobowego hyundaia. Naczepa jednak zakręciła się niczym psi ogon, a osobówka skończyła na poboczu. Łut szczęścia sprawił, że kierowcy nic się nie stało.

- 29-letni kierowca hyundaia uskarżał się na ból nogi i został przewieziony na badania do szpitala. Kilka minut po kraksie na ulicy Legionów w Skarżysku świadek zdarzenia zatrzymał ciężarówkę biorącą w nim udział. Za kierownicą mercedesa siedział 56-letni obywatel Ukrainy. Twierdził, że nie zauważył, że doprowadził do zderzenia z innym pojazdem - relacjonuje Jarosław Gwóźdź ze skarżyskiej policji.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, w ich pojazdach nie było żadnych pasażerów. Obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy, a jego postępowanie rozliczy sąd.

Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy tira