Szpital Tymczasowy w Kielcach "zwija się"! Czynny tylko do końca maja?

2021-05-06 12:46 tom
Szpital tymczasowy w Targach Kielce
Autor: UM Kielce

Szpital Tymczasowy w Targach Kielce będzie funkcjonował najprawodpodobniej jedynie do końca maja. Wszystko przez to, że w ostatnich dniach sytuacja epidemiczna wyraźnie poprawiła się, notujemy coraz mniej zachorowań na covid-19. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda Zbigniew Koniusz, a rozstrzygnięcie zostało już zakomunikowane ministrowi zdrowia. - Szpital będzie działał do końca maja w takiej strukturze, w jakiej jest w tym momencie. Będzie tam pełna funkcjonalność 104 łóżek. Później nastąpi wygaszenie tego szpitala, ale w czerwcu będzie to jeszcze placówka pasywna. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, to w lipcu zacznie się jej likwidacja - oznajmił wojewoda w rozmowie z Onetem.

Szpital Tymczasowy na terenie Targów Kielce działa od 27 marca. Początkowo wstawiono tam 56 łóżek, ale ta liczba już po trzech dniach okazała się niewystarczająca. W placówce sukcesywnie dostawiano kolejne łóżka, w połowie kwietnia podjęto decyzję o podwojeniu liczby miejsc w tym szpitalu. Jednocześnie do pracy w Szpitalu Tymczasowym zgłaszali się kolejni lekarze i pielęgniarki. Teraz jednak, w związku ze spadkiem zachorowań na koronawirusa, placówka najprawdopodobniej będzie powoli wygaszana.

- Szpital będzie działał do końca maja w takiej strukturze, w jakiej jest w tym momencie. Będzie tam pełna funkcjonalność 104 łóżek. Później nastąpi wygaszenie tego szpitala, ale w czerwcu będzie to jeszcze placówka pasywna. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, to w lipcu zacznie się jej likwidacja - powiedział w rozmowie z Onetem Zbigniew Koniusz.

Jeszcze nie wiadomo, co stanie się ze sprzętem, który zgromadzono w szpitalu w Targach Kielce. Jak poinformował wojewoda Koniusz, może on trafić do agencji Rezerw Materiałowych lub pozostać do dyspozycji szpitala patronackiego. Obecnie w Szpitalu Tymczasowym przebywa niespełna 50 pacjentów, ponad połowa łóżek w placówce pozostaje wolna.

CZYTAJ TEŻ: Luka Mazur Quartet: Nowy projekt kieleckiego pianisty i wyjątkowy koncert!

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: PiS zafundował nam nową erę Gierka