Usłyszała ciche piszczenie z reklamówki wrzuconej DO RZEKI! 7-tygodniowy szczeniak URATOWANY! [ZDJĘCIA]

2021-02-23 17:59 tom
Usłyszała ciche piszczenie z reklamówki wrzuconej DO RZEKI! 7-tygodniowy szczeniak URATOWANY!
Autor: Świętokrzyska Policja Usłyszała ciche piszczenie z reklamówki wrzuconej DO RZEKI! 7-tygodniowy szczeniak URATOWANY!

Wspaniałą postawą wykazała się 19-latka z gminy Morawica. Uwagę dziewczyny zwróciło ciche skomlenie, które dobiegało znad rzeki. Kiedy młoda kobieta zbliżyła się, okazało się, że piski dochodzą z wrzuconej do wody reklamówki, w której znajdował się skazany na śmierć w męczarniach 7-tygodniowy szczeniak. Maluch został wydobyty na brzeg, a więź z oswobodzicielką okazała się tak silna, że ratowniczka szczeniaka postanowiła zapewnić mu stałą opiekę. - Piesek otrzymał imię Promyk i dzięki postawie młodej mieszkanki gminy Morawica nic już mu nie grozi - podkreśla Karol Macek, oficer prasowy kieleckiej policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pińczów. Koledzy weszli na zamarzniętą rzekę. 12-latek wpadł do wody

19-latka z gminy Morawica przyszła w poniedziałkowy wieczór na miejscowy komisariat policji. Nastolatka niedługo wcześniej w okolicach miejscowości Brudzów znalazła pieska, który został skazany przez nieznanego człowieka na tragiczny los! Wyziębiony malec, szczelnie zamknięty w foliowej torbie, został wyrzucony do rzeki, gdzie nie miał najmniejszych szans!

Maluch został uratowany przez 19-latkę, młoda kobieta wybrała się z nim również do weterynarza, a po wszystkim uraczona urokiem szczeniaka dziewczyna postanowiła, że sama da nowy dom odnalezionemu w dramatycznych okolicznościach czarnemu pieskowi, któremu wybawicielka nadała imię Promyk.

CZYTAJ TEŻ: Największa akcja w historii! Bartuś walczy z zanikiem mięśni. Trzeba zebrać 9 MILIONÓW!

To jednak nie koniec sprawy. Policja musi jeszcze znaleźć sprawcę bestialstwa wobec małego pieska!

- Kryminalni z Komisariatu Policji w Morawicy apelują o kontakt do wszystkich osób, które rozpoznają psa, lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy porzucenia czworonoga. Można zgłosić się osobiście w Komisariacie Policji w Morawicy ul. Wolności 31C, telefonicznie pod numerem 47 802 1425 bądź numerem alarmowym 112 - podkreśla Karol Macek z kieleckiej policji.

Pociągi będą jeździć bardziej eko!