Wielki napis J***Ć PIS na stadionie w Skarżysku! Udostępnia... prezydent!

2021-02-22 12:23 tom
Wielki napis J***Ć PIS na stadionie w Skarżysku! Udopstępnia... prezdydent!
Autor: Konrad Kronig/Facebook Wielki napis J***Ć PIS na stadionie w Skarżysku! Udopstępnia... prezdydent!

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Kronig udostępnił fotografię olbrzymiego napisu "J***Ć PIS", który został wydeptany na stadionie Ruchu. Udostępnienie zdjęcia w mediach społecznościowych przez prezydenta miasta zszokowało lokalnych polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy wyrazili oburzenie na oficjalnej stronie PiS na Facebooku, niektórzy postanowili też potępić zachowanie prezydenta na własnych profilach. Poseł Mariusz Gosek określił wpis Kroniga jako "wstyd dla sprawowanej funkcji".

Zdjęcie, które opublikował prezydent Skarżyska Konrad Kronig zostało wykonane przez Dariusza Dudka, fotografa prowadzącego fanpage Dronospekcja. Zamieszczona przez Kroniga fotografia wzbudziła powszechną wesołość wśród komentujących osób. Wpis ma zapewne żartobliwą w zamyśle wymowę, wszak prezydent opatrzył zdjęcie sugestywnym komentarzem. "Skarżysko - moje ukochane miasto!" - napisał Konrad Kronig. Wpis, co oczywiste, nie spodobał się głównym zainteresowanym, czyli politykom z regionalnych struktur PiS.

ZOBACZ TEŻ: Nowy HONKER? Firma ze Starachowic testuje następcę legendy!

- Czy napis na płycie boiska to oficjalne stanowisko miasta i Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku w sprawie lobbowania na rzecz przebudowy stadionu Granatu? - zapytali samorządowcy ze skarżyskiego PiS-u.

Zachowanie prezydenta zdecydowanie skrytykował też Mariusz Gosek, parlamentarzysta Solidarnej Polski.

- Niech pan przeprosi uczniów, bo nauczyciele, rozumiem, jutro w szkołach wytłumaczą dzieciom, że prezydent ich miasta publicznie robi coś, co jest wstydem dla sprawowanej przez pana funkcji - zaapelował Gosek.

Mieszkańcy miasta komentujący wpis prezydenta w sieci zwrócili natomiast uwagę na inny fakt - konieczność pilnego remontu starego i zaniedbanego stadionu w Skarżysku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nocny pościg i zderzenie z radiowozem! Za kierownicą 16-LATEK po amfetaminie!

- Można się uśmiechnąć lub nie (abstrahując już od tego, że prezydentowi nie wypada takiej retoryki uprawiać), ale to tylko dowodzi temu, że stadiony mamy takie jak ten: zaniedbane i nienadzorowane, na które każdy może wejść i zrobić tam cokolwiek, w tym obalić flaszkę, napalić ognisko czy choćby wydeptać napis na śniegu. Słowem, można tam robić różne rzeczy, ale grać jedynie z narażeniem zdrowia. I ze wstydem grać. Nasze zespoły się wstydzą, gdy goście widzą taki obiekt - napisał pan Paweł.

dr Mirosław Oczkoś: Kaczyński chce wymienić marionetki na pacynki [Super Raport]