Wstrzymany ruch pociągów i ogromne zagrożenie. 72-latek PROWADZIŁ auto po… TORACH!

2020-02-15 18:31 mj-s
Wstrzymany ruch pociągów i ogromne zagrożenie. 72-latek prowadził auto po… TORACH!
Autor: Świętokrzyska Policja

Nietypowa interwencja w Starachowicach. Policjanci w piątkowy (14 lutego) wieczór ratowali z opresji 72-letniego kierowcę seata, który wjechał na torowisko i pokonał w ten sposób około kilometra. Mężczyzna utknął między szynami, szczęśliwie, ratunek przyszedł na czas!

Policję, około godziny 19-tej zaalarmował funkcjonariusz, który będąc po służbie zauważył stojące na torach auto. Seat utknął między szynami, nieopodal przejazdów kolejowych. Do akcji natychmiast skierowano patrol i powiadomiono służbę kolei. Chodziło o wstrzymanie ruchu pociągów.

- Przy aucie stał mężczyzna i dało się zauważyć, że jest mocno zakłopotany, gdyż pojazd ugrzązł między szynami. Zdezorientowanemu 72-latkowi trudno było wytłumaczyć swoje postępowanie, jednak faktem jest to, że miał dużo szczęścia, gdyż za kilka minut tym torem miał przejeżdżać pociąg towarowy – informuje świętokrzyska policja.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Ponieważ jego zachowanie było wyjątkowo niebezpieczne mundurowi zdecydowali, by zatrzymać 72-latkowi prawo jazdy. Teraz o posiadaniu przez niego uprawnień zadecyduje sąd.