Młodzieńcom bardzo się nudziło... Wpadli na GŁUPI pomysł! 35 tys. zł strat! [ZDJĘCIA]

2020-02-14 17:11 ToM

Od kilku miesięcy w Pińczowie i okolicach dochodziło do notorycznych podpaleń słomy i siana. Żniwa rolników były obracane w niwecz, straty opiewały na 35 tys. zł! Dzięki wytężonej pracy policji wyszło na jaw, że za farmerskie pożary byli odpowiedzialni trzej młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 21 lat!

Seria pożarów pod Pińczowem rozpoczęła się w październiku. Od początku było jasne, że ogień nie był wywołany przypadkowym zaprószeniem ani samozapłonem. Policja i straż pożarna nie miały wątpliwości - podpalenia spowodowało świadome działanie ludzkie!

Policja rozpoczęła intensywne działania, dzięki wytężonej pracy udało się wytypować sprawców. Do lutego odnotowano pięć podpaleń stert siana i słomy. Spłonęła również stodoła.

- Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami gminy Pińczów w wieku od niespełna 18 do 21 lat, którzy przyznali się do zarzucanych im czynów i wyjaśnili swój udział w procederze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podpaleń dokonywali, aby urozmaicić sobie czas wolny - informuje asp. szt. Damian Stefaniec, oficer prasowy pińczowskiej policji.

Wobec zatrzymanych młodzieńców zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Za wzniecenie pożarów i spowodowanie strat grozi im 5 lat za kratkami!