Zabiła męża NOŻEM po pijackiej awanturze. Pójdzie do więzienia i na terapię!

2020-06-05 8:45 ToM
Zabiła męża NOŻEM po pijackiej awanturze. Pójdzie do więzienia i na terapię!
Autor: SHUTTERSTOCK Zabiła męża NOŻEM po pijackiej awanturze. Pójdzie do więzienia i na terapię!

7 lat pozbawienia wolności - taki wyrok zapadł w sprawie 50-letnie Zofii H., która śmiertelnie raniła nożem swojego męża. Mimo pomocy ratowników ranny zmarł z powodu obrażeń klatki piersiowej. W momencie zdarzenia kobieta była kompletnie pijana, a sąd orzekł, że oprócz kary więzienia będzie musiała obligatoryjnie stawić się na terapii alkoholowej.

Do tragedii doszło pod koniec maja ubiegłego roku w Żarczycach Dużych, w gminie Małogoszcz. Śledczy ustalili, że pijana Zofia H. w trakcie rodzinnej awantury w pewnym momencie chwyciła za nóż i zadała ciosy swojemu mężowi. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, ale mimo wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł w szpitalu. Sprawczyni została od razu zatrzymana przez policję. Miała dwa promile alkoholu we krwi.

Po zbrodni podejrzaną badali biegli, którzy nie stwierdzili, by w momencie ugodzenia męża Zofia H. była niepoczytalna. Sąd uznał jednak, że kobieta nie działała z zamiarem zabójstwa małżonka, ale jej atak doprowadził do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, wskutek czego mężczyzna zmarł.

Sąd wymierzył ostatecznie mężobójczyni karę 7 lat pozbawienia wolności. W trakcie odbywania kary Zofia H. będzie ponadto skierowana na terapię alkoholową.

Znajdą ciało Iwony Wieczorek? Janusz Szostkak: "Te cztery miejsca trzeba przeszukać" [SZCZEGÓŁY]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.