Chciał się wyspać... i utknął w pojemniku na papier! Niecodzienna akcja kołobrzeskich strażników miejskich

i

Autor: Straż Miejska Kołobrzeg / Reprodukcja Domin Chciał się wyspać... i utknął w pojemniku na papier! Niecodzienna akcja kołobrzeskich strażników miejskich

Chciał się wyspać... i utknął w pojemniku na papier! Niecodzienna akcja kołobrzeskich strażników miejskich [ZDJĘCIA]

Według świadków, bywał w tym miejscu regularnie. Bezdomny mężczyzna traktował półpodziemny pojemnik na zużyty papier jako miejsce schronienia. Tym razem nie przewidział, że pojemnik będzie wypełniony w tak niewielkim stopniu, że nie będzie mógł się z niego wydostać... i utknął. Na pomoc ruszyli strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 kwietnia, na ulicy Chopina w Kołobrzegu. Bezdomny mężczyzna często nocował w tym miejscu, w ogromnym półpodziemnym pojemniku na zużyty papier.

- Mówił, że w kartonach śpi mu się całkiem wygodnie - mówi Mirosław Kędziorski, komendant kołobrzeskiej straży miejskiej.

Tym razem miał wyjątkowego pecha. Zbiornik o głębokości kilku metrów został wcześniej opróżniony przez służby, a papierowe odpady ledwo zakrywały dno. Gdy po przespanej nocy mężczyzna chciał wyjść na zewnątrz, okazało się, że nie może dosięgnąć do otworu. Znalazł się w pułapce.

Uwięzionego w pojemniku na odpady mężczyznę zauważył jeden z mieszkańców, który rano wyszedł wyrzucić śmieci. Zawiadomił strażników miejskich.

Czytaj też: Farciarz z Koszalina. Wydał grosze, "ustawił się" na kolejne 20 lat!

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i z pomocą drabiny pomogli bezdomnemu wydostać się z pułapki.

- Mężczyzna został pouczony - dodaje Mirosław Kędziorski. - Poinformowaliśmy go również o miejscach, w których może znaleźć bezpieczne schronienie.

Czytaj też: Gościno: Potraktował drogę jak tor wyścigowy. Nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę!

Sonda
Czy zdarza wam się pomagać osobom bezdomnym?
Pralnia dla bezdomnych