Gościno: Potraktował drogę jak tor wyścigowy. Nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę!

i

Autor: mat. policji Gościno: Potraktował drogę jak tor wyścigowy. Nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę!

Gościno: Potraktował drogę jak tor wyścigowy. Nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę!

2022-04-07 9:28

Wsiadł za kierownicę volkswagena, chociaż w ogóle nie powinien tego robić, a następnie potraktował drogę w obszarze zabudowanym jak tor wyścigowy, dwukrotnie przekraczając dopuszczalną prędkość. Młody pirat drogowy nie tylko musi zapłacić ogromny mandat, ale za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci kołobrzeskiej drogówki, wchodzący w skład grupy SPEED, patrolowali nieoznakowanym radiowozem okolice miasta. W miejscowości Gościno ich uwagę zwrócił osobowy volkswagen, który poruszał się z dużą prędkością. Jak się okazało, w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka", kierowca jechał z prędkością 103 km/h, czyli dwukrotnie przekroczył dozwolony limit.

Pojazd został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, młody kierujący nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Czytaj też: Makabryczne odkrycie nad Odrą w centrum Szczecina. Przy nabrzeżu znaleziono zwłoki

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mężczyzna został ukarany wysokim mandatem w wysokości 1500 złotych. To jednak nie koniec jego kłopotów. Za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, jest nadmierna i niedostosowana do warunków drogowych prędkość, a kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu.

Czytaj też: Szaleniec w żółtej betoniarce siał grozę na ulicach Szczecina. Nagranie przeraża! [WIDEO]

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!