Koszalin: Tak wygląda pierwszy punkt szczepień masowych w Zachodniopomorskiem [ZDJĘCIA]

W najbliższy poniedziałek swoją działalność rozpocznie pierwszy w województwie zachodniopomorskim punkt szczepień masowych przeciw COVID-19. Powstał on w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich. Jest to jeden z 16 takich punktów w całej Polsce.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 9:00-19:00. Dziennie będzie można zaszczepić około 800 osób. Wszystko będzie jednak zależało od dostaw szczepionek.

- Mam nadzieję, że o godz. 9.00 przyjmiemy pierwszych pacjentów - mówi prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. - Wszystko wskazuje na to, że kolejne punkty w województwie ruszą dopiero na początku maja albo troszeczkę później.

Zobacz też: ŚMIERĆ KOBIETY na szpitalnych schodach. "To było nieludzkie"! Rodzina zawiadamia prokuraturę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Koszaliński punkt punkt będzie pracował na dwie zmiany. Zostaną w nim uruchomione trzy stanowiska szczepień, a także trzy stanowiska rejestracji telefonicznej. Na miejscu będzie rónież lekarz. W utrzymaniu porządku będą pomogą żołnierze WOT, policja i straż miejska.

Na szczepienia w koszalińskim punkcie szczepień będzie można zacząć rejestrować się już w piątek.

Strzały i policyjny pościg na ulicach Koszalina