Koszalin: Tak wygląda pierwszy punkt szczepień masowych w Zachodniopomorskiem [ZDJĘCIA]

W najbliższy poniedziałek swoją działalność rozpocznie pierwszy w województwie zachodniopomorskim punkt szczepień masowych przeciw COVID-19. Powstał on w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich. Jest to jeden z 16 takich punktów w całej Polsce.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 9:00-19:00. Dziennie będzie można zaszczepić około 800 osób. Wszystko będzie jednak zależało od dostaw szczepionek.

- Mam nadzieję, że o godz. 9.00 przyjmiemy pierwszych pacjentów - mówi prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. - Wszystko wskazuje na to, że kolejne punkty w województwie ruszą dopiero na początku maja albo troszeczkę później.

Zobacz też: ŚMIERĆ KOBIETY na szpitalnych schodach. "To było nieludzkie"! Rodzina zawiadamia prokuraturę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Koszaliński punkt punkt będzie pracował na dwie zmiany. Zostaną w nim uruchomione trzy stanowiska szczepień, a także trzy stanowiska rejestracji telefonicznej. Na miejscu będzie rónież lekarz. W utrzymaniu porządku będą pomogą żołnierze WOT, policja i straż miejska.

Na szczepienia w koszalińskim punkcie szczepień będzie można zacząć rejestrować się już w piątek.

Strzały i policyjny pościg na ulicach Koszalina
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE