Nowa komenda i specjalni goście. ZOBACZ, kto przyjechał do Białogardu! [ZDJĘCIA]

2019-10-08 21:25

Zyskają policjanci, a przede wszystkim mieszkańcy, którzy w komfortowych warunkach będą mogli załatwić sprawy związane z własnym bezpieczeństwem. We wtorek w Białogardzie odbyło się uroczyste otwarcie nowej komendy powiatowej policji w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie). Na uroczystości pojawili się goście specjalni, a że jest to tydzień przedwyborczy, nie mogło zabraknąć przedstawicieli świata polityki.

W wydarzeniu wziął udział Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski, a także nadinsp. Dariusz Augustyniak I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Jacek Cegieła Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie oraz parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów powiatu białogardzkiego na czele ze starostą białogardzkim Piotrem Pakuszto. Byli również przedstawiciele służb i instytucji współdziałających z policją.

Uroczyste otwarcie komendy nastąpiło poprzez wręczenie symbolicznego klucza Komendantowi Powiatowemu Policji w Białogardzie kom. Robertowi Brzozowskiemu. Następnie ksiądz Jan Gardulski, dziekan Dekanatu Białogardzkiego oraz ksiądz Jarosław Biryłko prawosławny kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie poświęcili nową siedzibę białogardzkich policjantów. W trakcie uroczystości Paweł Szefernaker odczytał list szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Po okolicznościowych przemówieniach przyszła pora na pamiątkowe zdjęcie i zwiedzanie nowej komendy.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie ma prawie 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Dwukondygnacyjny budynek główny jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bryła ma kształt litery U. W budynku znajdują się nowoczesne pomieszczenia biurowe, przyjazny pokój przesłuchań dzieci, sala ćwiczeń oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych, sala odpraw i izba tradycji, a także zaplecze socjalne i techniczne. Na terenie obiektu znajdują się również przestronne garaże, parkingi, szerokie drogi dojazdowe oraz pomieszczenia dla psów służbowych i ich przewodników.

Budowa nowej siedziby białogardzkiej komendy trwała ponad rok i kosztowała prawie 22,5 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE