O włos od tragedii w Szczecinku! Małe dziecko stało na parapecie!

2022-05-16 10:52
Dziecko stało na parapecie
Autor: MK / reprodukcja Domin Dziecko stało na parapecie okna na drugim piętrze

Mały chłopiec stał na oknie drugiego piętra. W każdej chwili mogło dojść do nieszczęścia. Na szczęście w porę zareagował świadek zdarzenia, który powiadomił służby. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja.

Do groźnego zdarzenia doszło w miniony weekend, w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Wyszyńskiego w Szczecinku. Przypadkowy świadek zauważył, że po parapecie na drugim piętrze bloku mieszkalnego chodzi małe dziecko. Natychmiast powiadomił służby alarmowe.

Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja. Gdy policjanci próbowali dostać się do mieszkania, okazało się, że jest to niemożliwe, gdyż znajdujący się w nim mężczyzna stwierdził, że nie może otworzyć drzwi, gdyż zostały zamknięte od zewnątrz. Zdecydowano więc o użyciu strażackiego podnośnika, by dostać się do mieszkania przez okno.

Czytaj też: Wydali grosze, będą dostawać spore "kieszonkowe"! Podwójne szczęście na Pomorzu Zachodnim

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Ojciec chłopca, który wszedł na okno, tłumaczył, że jego żona wyszła po zakupy i zamknęła drzwi na klucz, zostawiając go z dzieckiem. Był jednak bardzo zmęczony, więc po prostu zasnął. Mężczyzna był trzeźwy.

Cała sytuacja, chociaż wyglądała groźnie, zakończyła się szczęśliwie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, policjanci przekazali sprawę do Sądu Rodzinnego, który sprawdzi czy nie doszło do ewentualnych zaniedbań.

Czytaj też: Przydomowa bimbrownia zlikwidowana. Nielegalna działalność pod Sławnem

Sonda
Coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem dzieci. Z czego to wynika?
Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE