Seryjny morderca kobiet z Kołobrzegu. Dłuższy areszt dla "Tulipana" i nowy zarzut dla bliskiej mu osoby [NOWE FAKTY]

2020-01-03 16:19
Mariusz G.
Autor: DOMIN Mariusz G.

Śledczy cały czas badają szczegółowo sprawę, która wstrząsnęła w 2019 roku cała Polską. W Kołobrzegu policja zatrzymała mężczyznę, który został oskarżony o seryjne zabijanie kobiet! Jak na razie odnaleziono ciała trzech ofiar, które przez jakiś czas uznawane były za zaginione. Wszystkie zostały zamordowane.

Ofiarami 43-letniego Mariusza G. miały paść 54-letnia Bogusława R. i 37-letnia Aneta D. - obie z Kołobrzegu oraz Iwona K, która w chwili gdy została zamordowana miała 31 lat. Pochodziła z województwa kujawsko-pomorskiego.

Kobiety traciły nie tylko życie, ale także majątek. Ich zabójca miał na tym zarabiać, a zdaniem śledczych ten koszmarny proceder mógł trwać od 2016 roku. Wszystkie kobiety były do niedawna uznawane za zaginione

Portal naszemiasto.kolobrzeg.pl podaje, że sąd po raz kolejny przedłużył areszt Mariuszowi G. Grozi mu od 12 do 25 lat więzienia, a nawet kara dożywocia.

W areszcie nadal przebywać będą także Dorota Ł. z Koszalina, która była narzeczoną Mariusza G. oraz jego znajomy Sebastian T. Zarówno Dorota Ł. jak i Sebastian T. usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu.

Portal cytuje też prokuratora Macieja Jóźwiaka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Poinformował on o nowy zarzucie dla Doroty Ł.: - Nowy zarzut dotyczy pomocy sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, a tym samym utrudniania śledztwa. To czyn zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Identyczny zarzut usłyszał też wcześniej Sebastian T. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE