TRZASKOWSKI odwiedził region koszaliński. KRYTYKOWAŁ rząd, wspierał samorządy

2020-05-23 19:10 bs
Prezydent Warszawy z wizytą w Darłowie
Autor: darlowo.pl Prezydent Warszawy z wizytą w Darłowie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski gościł w sobotę w regionie koszalińskim. Był między innymi w Darłowie, Koszalinie i Kołobrzegu. Odwiedził też mniejsze miejscowości takie jak Malechowo. - Rząd powinien być dużo wcześniej przygotowany, zaproponować racjonalne rozwiązania, przedstawić konkretny plan, przede wszystkim nie spychać odpowiedzialności na przedsiębiorców, na samorządy – mówił Trzaskowski o obecnej sytuacji w Polsce.

Rano wziął udział w spotkaniu z samorządowcami z powiatu sławieńskiego. Następnie podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z burmistrzem Darłowa Arkadiuszem Klimowiczem i starostą Wojciechem Wiśniowskim mówił między innymi o problemach branży turystycznej i bezpieczeństwie mieszkańców i turystów w trakcie zbliżającego się sezonu.

- Spotkaliśmy się wczoraj w większym gronie samorządowym i w gronie przedsiębiorców- mówił Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

– Wszyscy się martwimy co z sezonem turystycznym, co z wakacjami? My jesteśmy uzależnieni od ruchu turystycznego. Mamy wrażenie, że niestety rządzący troszeczkę nie nadążają za rzeczywistością. Za chwilę wakacje, a my ciągle mamy zamknięte baseny w hotelach, ciągle nie wiemy jak mają funkcjonować kąpieliska. I to jest nasza troska i też prośba do pana prezydenta Trzaskowskiego, żeby interweniował – dodał burmistrz Klimowicz.

-Wszyscy odnotowujemy spadek dochodów gmin na poziomie 40 procent – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. - Tutaj w gminach nadmorskich te spadki są jeszcze większe, dlatego, że 70-80 procent wpływów zależy od turystyki.

Trzaskowski mówił o stworzeniu białej księgi COVID po to, żeby wyciągnąć wnioski z tego, jak rząd reagował na epidemię i jakie zaproponował rozwiązania. – Bo niestety im dłużej to trwa, tym silniejsze jest wrażenie, że rząd zostawił ludzi samych sobie, że decyzje, które podejmuje, nie są decyzjami racjonalnymi – mówił Trzaskowski.

Przerażający karambol w Adamówce! Sprawca zdarzenia nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.