Wilcza rodzina w Drawieńskim Parku Narodowym. Niezwykłe nagranie z fotopułapki

2022-01-25 10:10
Wilcza rodzina w Drawieńskim Parku Narodowym. Niezwykłe nagranie z fotopułapki
Autor: christels / CC0 / pixabay.com Wilcza rodzina w Drawieńskim Parku Narodowym - zdj. poglądowe

Z takiej odległości z pewnością nie uda się ich sfotografować żadnemu człowiekowi. Wykonanie takich wyjątkowych zdjęć jest jednak możliwe dzięki fotopułapkom umieszczonym w lasach. I to właśnie dzięki fotopułapce powstało niecodzienne nagranie, które trafiło do sieci.

Na filmie opublikowanym przez władze Drawieńskiego Parku Narodowego, możemy z bliska zobaczyć rodzinę 11 wilków - rodziców z siedmioma młodymi wilczkami i ich starsze rodzeństwo. Nagranie jest wyjątkowe, bo to jedna z nielicznych okazji, by podziwiać wilki z tak bliskiej odległości w ich naturalnym środowisku. Takich zdjęć z pewnością nie mógłby zrobić żaden, nawet najbardziej doświadczony fotograf.

Czytaj też: Pod Gorzowem pojawiły się wilki. Władze apelują o unikanie spacerów po lesie

W położonym na pograniczu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego, Drawieńskim Parku Narodowym przebywają prawdopodobnie dwie duże wilcze rodziny. Szacuje się, że w województwie zachodniopomorskim żyje obecnie ponad 300 osobników.

Wilki znajdują się pod ścisłą ochroną. Odstrzał tych zwierząt jest możliwy wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, gdy zagrażają ludziom lub zwierzętom hodowlanym. W całej Polsce żyje około 1,8 tys. wilków.

Czytaj też: Niecodzienne spotkanie z chmarą jeleni. Nagranie z Zachodniopomorskiego hitem Internetu

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Pod stadem jeleni załamał się lód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE