Startuje Koszalińska Karta Mieszkańca Kocham Koszalin

i

Autor: Domin Startuje Koszalińska Karta Mieszkańca "Kocham Koszalin"

Start już wkrótce!

Zniżki, rabaty, ulgi i nie tylko. Wkrótce startuje Koszalińska Karta Mieszkańca

Od piątku, 9 września będzie można składać wnioski o przystąpienie do programu Koszalińskiej Karty Mieszkańca "Kocham Koszalin. Sama karta, dzięki której koszalinianie zyskają dostęp m.in. do zniżek i informacji z życia miasta, zacznie funkcjonować od 1 października.

W środę, 7 września prezydent Koszalina Piotr Jedliński poinformował o starcie Koszalińskiej Karty Mieszkańca "Kocham Koszalin", którą obiecywał mieszkańcom w swojej kampanii wyborczej. Prezydent zaznaczył, że karta to nie tylko kolejny plastik w portfelu, ale przede wszystkim program związany z systemem zniżek, rabatów i ulg i "sposób komunikowania się z mieszkańcami". Już od startu programu, czyli 1 października, mieszkańcy będą mogli korzystać z pierwszych zniżek oferowanych przez wybrane miejskie spółki i instytucje, a także partnerów, którzy będą sukcesywnie dołączać do programu.

Koszalińska Karta Mieszkańca będzie miała postać tradycyjnej karty, aplikacji mobilnej, a także kodu QR. Będzie dostępna również w formie wodoodpornej opaski, ale jej wydanie będzie płatne - to koszt 25 zł.

Karta mieszkańca. Zniżki dla mieszkańców Koszalina

Kto może otrzymać Koszalińską Kartę Mieszkańca?

Do programu mogą osoby zameldowane w Koszalinie na pobyt stały i uczniowie czy studenci zameldowani w mieście na pobyt czasowy. Jak dodał prezydent, kartę mogą otrzymać także ci, którzy w Koszalinie rozliczają podatek dochodowy lub rolny. Przysługiwać będzie ona również dzieciom umieszczonym w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Czytaj też: Wierzchowo: Przerażający widok, którego nie da się zapomnieć. Ludzie zgotowali psu koszmarny los [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Koszalińska Karta Mieszkańca - gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o przystąpienie do programu można będzie złożyć od piątku, 9 września osobiście w formie papierowej w Centrum Usług Społecznych w Koszalinie lub za pośrednictwem strony internetowej www.kochamkoszalin.pl lub aplikacji mobilnej, po założeniu konta.

Startuje Koszalińska Karta Mieszkańca Kocham Koszalin

i

Autor: Domin Startuje Koszalińska Karta Mieszkańca "Kocham Koszalin"

Co zyskają mieszkańcy dzięki Koszalińskiej Karcie Mieszkańca?

Karta będzie uprawniać właściciela do kupna karty abonamentowej w Strefie Płatnego Parkowania na każdym miejscu postojowym za 150 zł, a nie zgodnie z obowiązującą ceną 250 zł. Miejski Zakład Komunikacji wprowadzi dla uczestników programu tańsze bilety 90-, 180- i 360-dniowe.

Zniżki będą również obowiązywać w Parku Wodnym Koszalin. Bilety będą tańsze o 10 procent. Ulga nie obejmie jednak karnetów i nie będzie łączyć się z obowiązującymi zniżkami, np. dla seniorów.

CK 105 zaoferuje posiadaczom karty niższe ceny zajęć dla dorosłych i seniorów. Karta ma uprawnić do tańszego o 15 proc. wstępu na organizowane w instytucji koncerty.

Do programu przystąpiły również pierwsze prywatne podmioty. Są to szkoła tańca i kawiarnia.

Katalog dołączających do programu przedsiębiorców i instytucji wraz z oferowanymi przez nich zniżkami dostępny będzie na www.kochamkoszalin.pl i w aplikacji mobilnej.

Koszalińska Karta Seniora i Koszalińska Karta Dużej Rodziny staną się pakietami w ramach Koszalińskiej Karty Mieszkańca. Osobom, które ukończyły 70 lat i dzieciom w wieku od 4 lat do ukończenia szkoły podstawowej KKM będzie potrzebna, by nadal móc korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK. Od 1 stycznia 2023 r. karta będzie od nich bezwzględnie wymagana, wcześniej będzie obowiązywał okres przejściowy.

Czytaj też: Koszalin: 11-miesięczny chłopczyk dostał drgawek, rodzice przywieźli synka na SOR. Lekarze odkryli szokującą prawdę!

Startuje Koszalińska Karta Mieszkańca Kocham Koszalin

i

Autor: Domin Startuje Koszalińska Karta Mieszkańca "Kocham Koszalin"
Sonda
Często korzystasz ze zniżek?
Nasi Partnerzy polecają