Afera o receptę dla... konia. Klient apteki zatrzymany przez policję

i

Autor: shutterstock(2)

Kuriozalna sprawa

Afera o receptę dla... konia. Klient apteki zatrzymany przez policję

2023-03-17 21:12

Krakowski sędzia Maciej Czajka opisał w mediach społecznościowych kuriozalną historię męża swojej koleżanki, który został zatrzymany przez policję z powodu... recepty dla konia. O interwencję mundurowych poprosił pracownik apteki. Według relacji przedstawionej przez sędziego powodem zgłoszenia miało być podejrzenie, że środek na wrzody dla zwierzęcia w rzeczywistości ma służyć wywołaniu poronienia. Małopolska policja oznajmiła natomiast, że wpis sędziego to fake news, choć potwierdziła fakt zatrzymania klienta apteki.

Kraków. Klient apteki zatrzymany za receptę dla konia. Kuriozalna historia

Takiego absurdu nawet Bareja by nie wymyślił. Krakowski sędzia Maciej Czajka opisał w mediach społecznościowych kuriozalną historię męża swojej koleżanki, który został zatrzymany przez policję z powodu... recepty dla konia. Specyfik miał wyleczyć zwierzę z wrzodów, tymczasem - zgodnie z relacją przedstawioną przez sędziego - pracownik apteki powziął podejrzenia, że w rzeczywistości środek ma zostać wykorzystany do przerwania ciąży.

Mąż koleżanki poszedł kupić do apteki przepisane przez weterynarza lekarstwo na wrzody dla konia. Tak, tak - został przed chwilą zatrzymany w aptece przez Policję że chce wywołać poronienie. Zorganizowaliśmy pomoc prawną. Nie ma ratunku dla tego kraju - napisał na Twitterze sędzia Maciej Czajka.

Na wpis sędziego odpowiedział pracownik zespołu prasowego małopolskiej policji. Mundurowi potwierdzili, że doszło do zatrzymania klienta apteki, jednak - rzekomo - z innego powodu. W rzeczywistości zgłoszenie pracownika apteki miało dotyczyć podejrzenia fałszerstwa recepty. Sprawa została wyjaśniona na korzyść zatrzymanego i dlatego nie przedstawiono mu żadnych zarzutów.

Proszę nie szerzyć fake newsów. Pracownik apteki powiadomił nas o podejrzeniu sfałszowania recepty. Po potwierdzeniu przez nas u weterynarza, że wszystko się zgadza zwolniono zatrzymanego - odpisał sędziemu członek zespołu prasowego małopolskiej policji.

Porwanie 9-letniej dziewczynki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uprowadzenia
Sonda
Czy aborcja w Polsce powinna być legalna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany