Auto huknęło w niedźwiedzia przebiegającego przez jezdnię. Wzruszający finał groźnej kraksy

i

Autor: webidrole/cc0/pixabay Potrącony przez samochód niedźwiadek połączył się już ze swoją rodziną.

Niedźwiedzia rodzina znów jest razem

Auto huknęło w niedźwiedzia przebiegającego przez jezdnię. Wzruszający finał groźnej kraksy

2022-09-20 12:40

Do groźnej kraksy doszło w miniony weekend w Kościelisku. Przebiegający przez jezdnię mały niedźwiedź został uderzony przez samochód. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Istniało natomiast ryzyko, że potrącony niedźwiadek straci kontakt ze swoją matką. Dorosła samica wróciła jednak po swojego malucha.

Niedźwiedź potrącony przez samochód. Matka wróciła po malucha

Do nietypowej, ale też groźnej kraksy doszło w weekend w Kościelisku (powiat tatrzański). Jak podaje RMF FM, na ulicy Nędzy Kubińca samochód osobowy uderzył w przebiegającego przez jezdnię niedźwiedzia. Zwierzak spacerował razem ze swoją matką oraz rodzeństwem. Na szczęście podczas zderzenia z maszyną nie doznał żadnych obrażeń, ale istniało zagrożenie, że oddzielony od rodziny niedźwiedź, nie będzie potrafił odnaleźć krewniaków. Sytuację na bieżąco monitorowali pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ingerencja ludzi okazała się niekonieczna, ponieważ dorosła samica wróciła po swojego malucha, a niedźwiedzia rodzina znów jest razem.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Pod cmentarzem zapadła się ziemia. Groby runęły do potężnego leju! Sceny grozy w Trzebini

Pościg za 17-latką i jej kierowcą. Nie zważali na nic

Czy niedźwiedzie w Polsce są pod ochroną?

Niedźwiedzie brunatne w Polsce są objęte ścisłą ochroną gatunkową. Przypadki ataków tych zwierząt na ludzi są w naszym kraju bardzo rzadkie, jednak w razie natknięcia się na niedźwiedzia należy unikać bezpośredniego spotkania i spokojnie się oddalić na odległość co najmniej 100 metrów. Pod żadnym pozorem nie można zwabiać niedźwiedzi jedzeniem, czy podchodzić bliżej nich w celu zrobienia zdjęcia! Trzeba również pamiętać, że małe niedźwiadki zazwyczaj znajdują się pod ochroną dorosłej samicy, która może stać się agresywna, gdy poczuje, że jej potomstwo jest zagrożone. 

Sonda
Często widzisz dzikie zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE