Budowa metra w Krakowie. Wykonano ważny krok, RUSZYŁY ODWIERTY

2020-05-29 10:25 AC
Budowa metra w Krakowie. Wykonano ważny krok, ruszyły odwierty
Autor: TR, archiwum se.pl

Co dalej z budową metra w Krakowie? Firma ILF Consulting Engineers kończy wykonywanie studium wykonalności dla budowy bezkolizyjnego transportu szynowego w stolicy Małopolski. Na zakończenia prac pozostał miesiąc. Co udało się zrobić do tej pory?

Firma, która opracowuje studium wykonalności dla budowy metra w Krakowie, przesłała już dokumentację dotyczącą czterech z sześciu etapów - poinformował Dariusz Nowak z krakowskiego magistratu w rozmowie z portalem Love Kraków.

Okazuje się, że prace przy wykonaniu studium idą pełną parą. Geolodzy zakończyli już prowadzenie badań, wykonali 140 odwiertów na odcinkach pomiędzy planowanymi stacjami i w ich obrębie. Część dokumentacji trafiła już do krakowskiego magistratu i jest poddawana analizom.

Koncepcja budowy metra w Krakowie została też zaakceptowana przez Małopolską Konserwator Zabytków. Kontrowersje budziły stacje w centrum miasta, ale jak przekazuje Dominika Długosz w rozmowie z LoveKraków.pl, dopuszczone zostały lokalizacje przystanków przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, na rondzie Mogilskim oraz na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską.

Czy metro w Krakowie powstanie? Tego na razie nie wiadomo. Wkrótce powinniśmy poznać wyniki analiz urzędników oraz studium wykonalności.

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj