Członkowie szajki wylądowali na glebie. Trzej Rumuni zatrzymani

2021-07-28 13:26
Członkowie szajki wylądowali na glebie. Trzej Rumuni zatrzymani
Autor: KWP Kraków Szajka obywateli Rumunii okradała sklepy z elektroniką w całej Polsce. Mężczyźni wpadli w Oświęcimiu.

Trzech obywateli Rumunii zostało zatrzymanych w miejscowości Zelczyna w związku z serią włamań do sklepów z elektroniką, do których dochodziło na terenie całej Polski. Ostatnio do takiego zdarzenia doszło w Oświęcimiu. Mężczyźni w wieku 29, 37 i 42 lat zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Grupa Rumunów była rozpracowywana przez połączone siły komend wojewódzkich w Łodzi, Katowicach i Krakowie oraz Komendy Głównej Policji. Szajka na terenie całej Polski dokonywała włamań do sklepów z elektroniką i kradła stamtąd przede wszystkim drogie telefony komórkowe. Ofiarą działania cudzoziemców padł również sklep w Oświęcimiu. W nocy z soboty na niedzielę (24/25 lipca) doszło tam do kradzieży towaru o wartości około 200 tysięcy złotych. Ochrona sklepu poinformowała o zdarzeniu policję w Oświęcimiu, a ta z kolei przekazała informację grupie operacyjnej stworzonej do ścigania szajki. Sposób dokonania przestępstwa był bowiem identyczny do wcześniejszych tego typu występków w innych częściach Polski. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w niedzielę, 25 lipca około godz. 6.00 w miejscowości Zelczyna (gm. Skawina). Obywatele Rumunii w wieku 29, 37 i 42 lat usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja odzyskała towar wyniesiony ze sklepu w Oświęcimiu.

PRZECZYTAJ: Wieliczka: 27-latek głową rozbił szybę radiowozu, bo się wściekł

ZOBACZ: IMGW podwyższa alert burzowy w Małopolsce

Zginął podczas zabawy bronią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE