Niedźwiedź

i

Autor: pixabay.com

Byli poza szlakiem

Dwaj mężczyźni zaatakowani przez niedźwiedzia! Są poważnie ranni, trafili do szpitala

2024-04-15 13:22

Kolejny atak niedźwiedzia na Słowacji! Tym razem drapieżnik ranił dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat. Obaj w ciężkim stanie trafili do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Słowackie media podają, że do ataku doszło poza szlakiem turystycznym.

Atak niedźwiedzia na dwóch mężczyzn. Trafili do szpitala

W tym roku ataki niedźwiedzi na Słowacji są wyjątkowo częste. Do kolejnego incydentu doszło w środkowej części tego kraju. Niedźwiedź poważnie ranił dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat. Jeden z nich doznał urazu wielonarządowego, a drugi obrażeń barku. Obaj w poważnym stanie trafili do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Tam lekarze zdołali ustabilizować stan poszkodowanych mężczyzn.

Z relacji słowackich mediów wynika, że do ataku doszło w niewielkim masywie górskim o nazwie Polana [Pol'ana - słow.]. Turyści mieli się znajdować poza wyznaczonymi szlakami. Na miejsce ataku niedźwiedzia zadysponowano śmigłowiec ratowniczy, na pokładzie którego ranni mężczyzny zostali przetransportowani do szpitala. Poniżej dalsza część artykułu.

Niedźwiedź pomagał rannemu jeleniowi. To nagranie roztapia serca!

Jak się zachować w przypadku spotkania niedźwiedzia?

Niedźwiedzie w Polsce znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową. Przypadki ataków tych zwierząt na ludzi są w naszym kraju bardzo rzadkie, jednak w razie natknięcia się na niedźwiedzia należy unikać bezpośredniego spotkania i spokojnie się oddalić na odległość co najmniej 100 metrów. Pod żadnym pozorem nie można zwabiać go jedzeniem, czy podchodzić bliżej w celu zrobienia zdjęcia! Trzeba również pamiętać, że małe niedźwiadki zazwyczaj znajdują się pod ochroną dorosłej samicy, która może stać się agresywna, gdy poczuje, że jej potomstwo jest zagrożone.

Sonda
Czy wiesz, jak należy się zachować w przypadku spotkania niedźwiedzia?
Tiry znów stoją w gigantycznych korkach do granicy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki